سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مسواک های جدید قابلیت فیلمبرداری و نقشه برداری از دهان دارند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسواک های جدید قابلیت فیلمبرداری و نقشه برداری از دهان دارند

مسواک Prophix دارای یک دوربین داخلی بوده که به کاربران اجازه می دهد از درون دهان خود در زمان مسواک زدن فیلمبرداری کنند.

بخش دانش تبیان

مسواک

این مسواک به همراه یک برنامه تلفن همراه ارائه شده تا کابران بتوانند عادات مسواک زدن خود را دنبال کنند. سازندگان امیدوارند که Prophix بتواند به مردم در پیگیری نقطه های نادیده دندان ها و رسیدگی به مناطق مشکل دار کمک کند.

دکتر کریگ کولر، بنیان گذار ONVI با 35 سال تجربه دندانپزشکی یکی از معدود پزشکانی است که از فیلمبرداری زنده در جلسات ترمیم دندان استفاده می کند. کولر با مشاهده مزایای این تجربه، تصمیم گرفت مسواک مجهز به دوربین را تولید کند تا مردم بتوانند از این فناوری حتی زمانی که در مطب وی حضور ندارند، استفاده کنند.

کاربران با Prophix می توانند بطور مستقیم بر روی یک دندان زوم کرده یا نمای گسترده تری از سه دندان را با وضوح 1080 پیکسل داشته باشند.

همراه این مسواک یک برس چرخشی، یک قطعه جانبی پلاستیکی فشرده، یک آینه و یک قطعه لاستیکی برای تمیز کردن بین دندانها ارائه خواهد شد.

هزینه پیش خرید این مسواک در حال حاضر 299 دلار اعلام شده و با ورود به بازار با قیمت 399 دلار به فروش خواهد رسید.

در همین حین، شرکت فیلیپس نیز از یک مسواک هوشمند رونمایی کرده که با برخورداری از چندین حسگر، به نقشه برداری از دهان و موقعیت مسواک به شکل سه بعدی می پردازد.

مسواک Sonicare FlexCare Platinum Connected از این حسگرها برای پیگیری عادات مسواک زدن در زمان واقعی استفاده می کند که می توانند موقعیت مسواک را در دهان شناسایی کرده و تکنیک برس زدن و فشار را بر اساس آن اعمال کنند.

همراه با این مسواک نیز یک اپلیکیشن تلفن همراه ارائه شده که توسط بلوتوث به آن متصل می شود و می توان اطلاعات تولید شده توسط حسگرها را برای تولید نقشه سه بعدی از دهان به کاربر اراسال کرد. این نقشه به ارائه اطلاعاتی در مورد فشار مسواک در نواحی مختلف دندان، شناسایی مناطقی که نادیده گرفته شده اند و راهنمایی برای ارتقای شیوه مسواک زدن می پردازد.

هدف نهایی این فناوری، ارتقای شیوه مسواک زدن کاربران است. هنوز زمانی برای ورود این محصول به بازار اعلام نشده است.

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین