سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سرخابی های تهران که تا پیش از این معمولا منتظر می ماندند تا داربی معروف تهران را در زمین و مستطیل سبز برگزار کنند، امسال هفته ها قبل و در فصل نقل و انتقالات رقابت جدی و نزدیک خود را آغاز کردند تا بتوانند با جذب بازیکن های موردنظر، تیمی کامل روانه مسابقا
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نقل و انتقالات در قرق سرخابی ها

 سرخابی های تهران که تا پیش از این معمولا منتظر می ماندند تا "داربی" معروف تهران را در زمین و مستطیل سبز برگزار کنند، امسال هفته ها قبل و در فصل نقل و انتقالات رقابت جدی و نزدیک خود را آغاز کردند تا بتوانند با جذب بازیکن های موردنظر، تیمی کامل روانه مسابقات کنند.

فاتح حسینی-بخش ورزشی تبیان
سرخابی

استقلال فصل نقل و انتقالات را بسیار طوفانی شروع کرد. جذب بختیار رحمانی پیش از آنکه سرمربی جدید آبی پوشان مشخص شود، شروعی بسیار محکم و مقتدارنه برای استقلال بود. ستاره ای که فصل قبل در تراکتورسازی به همراه سروش رفیعی دو رکن اصلی موفقیت های تیم تبریزی بود، خیلی زود به بمب آبی ها در فصل نقل و انتقالات تبدیل شد. یک روز بعد وریا غفوری بازیکن ثابت یک سال اخیر تیم ملی هم به استقلال پیوست. این دو انتقال بزرگ، کار را برای پرسپولیسی ها در فصل نقل و انتقالات بسیار سخت کرد و با این خریدها هواداران آبی شبکه های اجتماعی را از کری های خود مقابل هواداران پرسپولیس پر کردند.

در همین شرایط بود که فرشید باقری بازیکن فصل صبا هم سر از استقلال در آورد تا بازیکنی که پرسپولیسی ها روی آن دست گذاشته بودند هم استقلالی شود. در همه این چند روزی که استقلالی ها یک به یک به ستاره های تیم شان اضافه می کردند، مدیران پرسپولیس در اکثر روزها تنها یک بیننده در فصل نقل و انتقالات بودند و به غیر از علیرضا بیرانوند که از قبل حضورش در پرسپولیس قطعی شده بود، بازیکن دیگری انگشتش را در استامپ، قرمز نکرده بود و همین مساله فشار زیادی به مدیران ارشد پرسپولیس وارد کرد.

مدیران پرسپولیس که به خاطر خریدهای میلیاردی استقلال از سوی هواداران این تیم به شدت زیر فشار بودند، با وجود اینکه گفته می شد برانکو علاقه ای به جذب سید جلال حسینی ندارد این بازیکن ملی پوش را خریدند تا کمی از فشار هواداران کم شود

بعد از اینکه به یکباره استقلالی ها فصل نقل و انتقالات را به تصرف خود در آوردند و برنده بزرگ خریدهای تابستانی لقب گرفتند، برخی اخبار از ناراحتی محمود گودرزی وزیر ورزش از تحرکات استقلالیها در فصل نقل و انتقالات حکایت داشت تا جایی که حتی برخی رسانه ها اعلام کردند وزیر ورزش به خاطر ریخت وپاشهای میلیاردی استقلال، از این باشگاه خواسته فعالیت خود را در خرید بازیکن متوقف کند. هر چند این خبر از سوی وزارت ورزش تایید نشد اما همین که هیچ یک از مقامات وزارت ورزش هم آن را تکذیب نکرد نشان می داد که نمی شود نسبت به این خبر بی تفاوت بود. با این حال چند روز بعد حرف های گودرزی که "استقلال سه بازیکن با قیمت بالا خریده" ثابت کرد که آن خبرهای بی منبع چندان هم دور از واقعیت نبوده است. اعتراض وزیر ورزش جایی بود که استقلال با فرشید باقری که فصل قبل از صبا 150 میلیون تومان گرفته بود، قرارداد 950 میلیون تومانی امضا کرد و وریا غفوری و بختیار رحمانی را با رقم عجیب یک میلیارد و 500 میلیون جذب کرد. همین سه انتقال باعث شد استقلال با دستور وزارت ورزش در فصل نقل و انتقالات درجا بزند و راه برای پرسپولیس در این فصل پراهمیت باز شود.
مدیران پرسپولیس که به خاطر خریدهای میلیاردی استقلال از سوی هواداران این تیم به شدت زیر فشار بودند، با وجود اینکه گفته می شد برانکو علاقه ای به جذب سید جلال حسینی ندارد این بازیکن ملی پوش را خریدند تا کمی از فشار هواداران کم شود. خرید ساسان انصاری یکی از بازیکنان موفق فولاد در دو سال گذشته هم به مدیران پرسپولیس کمک کرد تا فضا را کمی تلطیف شده ببیند اما رقابت اصلی بین استقلال و پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات بر سر یکی از بااخلاق ترین بازیکنان فوتبال ایران شکل گرفت؛ جایی که وحید امیری به ستاره این روزهای فوتبال ایران تبدیل شد.

بعد از اینکه به یکباره استقلالی ها فصل نقل و انتقالات را به تصرف خود در آوردند و برنده بزرگ خریدهای تابستانی لقب گرفتند، برخی اخبار از ناراحتی محمود گودرزی وزیر ورزش از تحرکات استقلالیها در فصل نقل و انتقالات حکایت داشت تا جایی که حتی برخی رسانه ها اعلام کردند وزیر ورزش به خاطر ریخت وپاشهای میلیاردی استقلال، از این باشگاه خواسته فعالیت خود را در خرید بازیکن متوقف کند

از سوی استقلالی ها شنیده می شد که پیشنهاد یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانی مطرح شده که نیمی از آن نقد است و از آن طرف پرسپولیسی ها هم تلاش داشتند با استفاده از نفوذ سید جلال حسینی و علیرضا بیرانوند مقدمات انتقال امیری به پرسپولیس را فراهم کنند. هر چند خبری از مبلغ پیشنهادی پرسپولیس به امیری در رسانه ها مطرح نشد اما با رفتن این بازیکن به پرسپولیس در نخستین روز این هفته و رد کردن پیشنهاد استقلال، می توان حدس زد رقم پیشنهادی پرسپولیسی ها به امیری بیش از رقم پیشنهادی استقلالی ها بوده چرا که امیری در ماه های اخیر بارها گفته بود که برای او رنگ پیراهن هیچ یک از این دو تیم اهمیتی ندارد و تنها چیزی که برای او مهم است، مبلغی است که دریافت می کند. در این شرایط  بر خلاف هفته گذشته این بار استقلالی ها هستند که به سیاست وزارت ورزش معترض شده اند و حتی با هجوم به صفحه اینستاگرام رییس جمهور اعتراض خود را نشان می دهند
با این حال فصل نقل و انتقالات حتی به میانه های راه هم نرسیده و تا اواخر تیر می شود روزهای پرتب و تابی را  برای فوتبال باشگاهی ایران پیش بینی کرد. استقلال و پرسپولیس این فصل در سکوت عجیب و کامل تیم های صنعتی بازار را به اشغال خود در آورده اند و با پرداخت قراردادهای نجومی بازیکنانی که روی آن نام "ستاره" گذاشته اند را جذب کرده اند، آن هم در شرایطی که یکی از شعارهای اصلی وزارت ورزش با مدیریت محمود گودرزی مقابله با پرداخت های سنگین به ورزشکاران بوده اما گویا این شعار در آخرین سال مدیریت گودرزی در وزارت ورزش دولت یازدهم به فراموشی سپرده شده است.


تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین