سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مجلس افغانستان لایحه پیشنهادی رئیس جمهور این کشور درباره اصلاح نظام انتخاباتی و برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای شهرستان ها را رد کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجلس افغانستان لایحه انتخاباتی اشرف غنی را رد کرد


مجلس افغانستان لایحه پیشنهادی رئیس جمهور این کشور درباره اصلاح نظام انتخاباتی و برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای شهرستان ها را رد کرد.

 

مجلس افغانستان لایحه انتخاباتی اشرف‌غنی را رد کرد


نشست مجلس افغانستان جهت بررسی و رأی گیری درباره فرمان تقنینی اصلاح نظام انتخاباتی این کشور به جنجال کشیده شد تا این جلسه بدون دستیابی به نتیجه پایان یابد.
شماری از نمایندگان مجلس افغانستان بر این باور بودند، فرمان تقنینی تشکیل کمیساریای انتخابات و وظایف و صلاحیت های در نظر گرفته شده برای آن مغایر قانون اساسی افغانستان است. لذا مجلس نمی  تواند در خصوص آن بحث و تصمیم گیری کند.
اما موافقان این لایحه تاکید داشتند، مجلس در پایان سال کاری خود تنها قانون انتخابات را مورد بحث قرار داده بود، به همین دلیل اکنون این اختیار را دارد تا درباره فرمان تقنینی تشکیل کمیساریای انتخابات و وظایف و صلاحیت  های آن بحث کند.
نمایندگان مخالف تاکید داشتند، فرمان به صورت کلی به رای گذاشته شود، در حالی که ریاست مجلس خواهان حل موارد اختلاف در ابتدای امر بود تا در نتیجه اختلاف دیدگاه ها نشست مجلس بدون نتیجه پایان یابد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین