سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
17هزار تاکسی فرسوده در شهر تهران تردد می کنند. قرار بود سال گذشته نوسازی بیش از 12هزار تاکسی فرسوده در تهران در دستور کار قرار گیرد و در ماه ابتدایی سال نزدیک به هزار تاکسی پیکان نوسازی شود، اما تاکنون تنها 15 تاکسی نوسازی شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تاکسی گران شد

17هزار تاکسی فرسوده در شهر تهران تردد می کنند. قرار بود سال گذشته نوسازی بیش از 12هزار تاکسی فرسوده در تهران در دستور کار قرار گیرد و در ماه ابتدایی سال نزدیک به هزار تاکسی پیکان نوسازی شود، اما تاکنون تنها 15 تاکسی نوسازی شده است.

بخش اجتماعی تبیان
خودروهای فرسوده

سید جعفرتشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهر تهران در این رابطه گفت: سال گذشته اعلام شد که تمامی تاکسی های فرسوده در طرح نوسازی ثبت نام کنند زیرا با آغاز تحویل تاکسی های جدید دیگر امکان تردد تاکسی های فرسوده در شهر وجود ندارد و از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر استارت نوسازی تاکسی ها خورده است و طی هفته گذشته ۱۵ تاکسی نوسازی شده و در صورت هماهنگی بیشتر میان بانک ها و خودروسازان این روند شتاب خوبی خواهد گرفت.
 
تشکری هاشمی با اشاره به اخباری در خصوص بررسی  گران شدن خودرو در شورای رقابت گفت: این اخبار سبب شده برخی خودروسازان در تحویل تاکسی ها کمی تعلل کنند تا با نرخ های جدید تاکسی ها را تحویل دهند. امیدواریم با توجه به ثابت بودننرخ ارز و هزینه های تولید خودرو افزایش قیمتی را شاهد نباشیم.
 
اما امیدواری معاون شهردا تهران چندان دوام نداشت. به گفته رانندگان تاکسی قیمت تاکسی های تحویلی حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان  افزایش داشته است.
 
برابر اعلام شواری رقابت قیمت تاکسی ها افزایش یافته وبه شرح ذیل از امروز فاکتور صادر می شود.
 
تاکسی سمند دوگانه سوز؛ قیمت قبلی ۳۰۸۵۶۰۰۰ تومان قیمت جدید ۳۱۳۴۳۴۰۰ تومان میزان افزایش ۴۸۷۴۰۰ تومان است. همچنین تاکسی پژودوگانه سوز،   قیمت قبلی ۳۰۱۵۵۷۰۰ تومان  قیمت جدید ۳۰۸۵۷۸۰۰ تومان میزان افزایش ۷۰۲۱۰۰ تومان است.
 
 ابوالفضل قناعتی عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با اشاره مشکلات نوسازی تاکسی ها پایتخت به مهر گفت: شرایط دریافت وام برای رانندگان تاکسی دشوارتر شده است. بانک ها به جز رهن سند خودرو درخواست دو ضامن کارمند با حقوق بالای ۲ میلیون تومان را کرده اند.
 
همچنین پیش از این لاشه خودرو ۵۰۰ هزار تومان خریداری می شد که در حال حاضر به ۲۵۰ تومان کاهش پیدا کرده است. با گران شدن تاکسی به یک باره بگویند که نمی خواند تاکسی ها را نوسازی کنند تا خیال رانندگان تاکسی هم راحت شود.
 
کارشناسان محیط زیست تاکسی های فرسوده را مولد انتشار هزاران آلاینده در هوای پایتخت می دانند. با وجود تاثیر نوسازی تاکسی های فرسوده پایتخت بر آلودگی هوا وضعیت این تاکسی های فرسوده مشخص نیست.منبع: فرهنگ نیوز
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین