سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
احیاء قرآن باید هدف اصلی برپایی نمایشگاه قرآن باشد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

احیاء قرآن باید هدف اصلی برپایی نمایشگاه قرآن باشد

 
قرآن

محمد علی آذرشب، استاد دانشگاه تهران گفت: هدف اصلی قرآن کریم، هدایت به سوی آرامش و خوشبختی است. بنابراین سمت و سوی نمایشگاه قرآن علاوه بر فهم قرآن، باید احیاء قرآن میان مسلمانان جهان باشد.

محمد علی آذرشب، استاد دانشگاه تهران، محقق و مترجم با تاکید بر اینکه "احیاء قرآن" میان مسلمانان جهان برای از بین بردن مهجوریت قرآن بسیار مهم است، گفت: اگر خواهان برگزاری نمایشگاه پرباری در سایه قرآن هستیم باید همه دست اندرکاران ، فعالان و هنرمندان قرآنی هدف اصلی خود را بر پایه احیاء قرآن میان مسلمانان جهان بنا کنند.

وی تصریح کرد: قرآن انسان را به سمت و سوی خداوند هدایت می کند و انسان از منیت خود رهایی می یابد. قرآن آرمان های بلندی را دنبال می کند که با احیای آن سعادت و خوشبختی در دنیا و آخرت برای تمامی انسانها رقم می خورد.

آذرشب با بیان اینکه مسوولان برگزاری نمایشگاه قرآن باید راه های رسیدن به "احیا قرآن" را تبیین کنند، گفت: کسانی که در سایه قرآن فعالیت می کنند و دست اندرکاران این رویداد بزرگ قرآنی باید علاوه بر تبیین نظری احیاء قرآن، وارد تبیین عملی شوند و از همه ابزارها برای احیاء قرآن استفاده کنند.

وی افزود: در نمایشگاه قرآن موضوعاتی مانند "رسانه و احیاء قرآن"، "دانشگاه و احیاء قرآن"، "مدرسه و احیاء قرآن" ، "حوزه علمیه و احیاء قرآن"،  "خانواده و احیاء قرآن"، "جوان و احیاء قرآن " بررسی شود.

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار «به سوی فهم قرآن» از ٢٤ خرداد ماه تا ٨ تیر ماه مصادف با ٧ تا ٢٢ ماه مبارک رمضان به مدت ١٦ روز در مصلی بزرگ حضرت امام خمینی (ره) از ساعت ١٨ الی ٢٣:٣٠ برگزار خواهد شد.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین