سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
هکری که به تازگی موفق به نفوذ به پایگاه داده های مای اسپیس، لینکداین، تامبلر و غیره شده بود این بار داده های شخصی میلیون ها کاربر توییتر را افشا کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افشای اطلاعات ده هامیلیون حساب توییتر

هکری که به تازگی موفق به نفوذ به پایگاه داده های مای اسپیس، لینکداین، تامبلر و غیره شده بود این بار داده های شخصی میلیون ها کاربر توییتر را افشا کرده است.

بخش ارتباطات تبیان

توییتر

یک کاربر روش با نام کاربری Tessa88 مدعی خرید این پایگاه داده شده و می گوید از این طریق به آدرس های ایمیل، اسامی کاربری و کلمات عبور میلیون ها نفر دست یافته است. 

وی افزوده که هر کس خواستار خرید و به دست آوردن این اطلاعات است باید 10 بیت کوین به او بپردازد که معادل 5820 دلار است. این فرد روس افزوده که اطلاعات 379 میلیون حساب کاربری توییتر را که مربوط به اوایل سال 2015 هستند را به دست آورده است.

 البته تعداد کاربران فعال توییتر در ماه 310 میلیون نفر است و به نظر می رسد تعداد قابل توجهی از حساب های کاربری هک شده غیرفعال بوده اند.  بررسی مستقل اطلاعات هک شده توسط کارشناسان نشان می دهد که در مجموع اطلاعات 32 میلیون حساب کاربری هک شده و در بقیه موارد حساب های موجود تکراری بوده و اطلاعاتشان چند بار تکرار شده است. 

 آنان همچنین احتمال هک شدن توییتر را بعید دانسته و معتقدند عاملان این حمله با استفاده از بدافزار به داده های خصوصی کاربران دسترسی یافته اند. این بدافزار توانسته اسامی کاربری و کلمات عبور ذخیره شده در مرورگرهای کروم و فایرفاکس را سرقت کند و در اختیار هکرها قرار دهد.


منبع: گرداب

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین