سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
وزیر دادگستری گفت: کانادا برای بازگرداندن خاوری همکاری لازم را نمی کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پورمحمدی: کانادا برای بازگرداندن خاوری همکاری نمی‌کند

وزیر دادگستری گفت: کانادا برای بازگرداندن خاوری همکاری لازم را نمی‌کند.

بخش حقوق تبیان

پورمحمدی

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همکاری وزارت دادگستری و وزارت علوم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال ایسنا درباره اینکه آیا برای بازگرداندن خاوری به کشور اتفاق تازه ای افتاده است گفت: خیر، کشور کانادا همکاری لازم را برای بازگرداندن وی با ما ندارد و امیدواریم در آینده اتفاق تازه ای رخ دهد.

وی با بیان اینکه ما با حدود 50 کشور توافقنامه در زمینه استرداد مجرمین و محکومین داریم گفت: سال گذشته جزو بهترین سال هایی بود که ما در زمینه انتقال محکومین داشتیم و از ابتدای امسال تاکنون بیش از 60  الی 70 محکوم را منتقل کرده ایم.

پورمحمدی درباره توافقنامه امروز که با وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری منعقد شد گفت: حقوق شهروندی موضوع مهمی است. نظام، دین و تمدن ما به مساله شهروندان و حقوق آنها تاکید زیادی دارد. در ماه مبارک رمضان هم بهترین تاکیدات دینی به حقوق انسان ها شده است که یکی از مراکز مهم در این رابطه وزارت علوم است.

وی افزود: وزارت علوم حدود 5 میلیون جامعه دانشگاهی و فارغ التحصیلان دانشگاهی را تحت پوشش دارد که برای  تولید علم، آموزش و ترویج آن در نظر گرفتیم با این وزراتخانه توافق نامه ای داشته باشیم.

پورمحمدی یاد آور شد: در مراکز اداری، محلات و مساجد و دانشگاهها دفاتری به عنوان مشاوره حقوقی و حمایت حقوقی ایجاد می کنیم؛ چرا که این نیاز جدی ماست و قصد داریم حقوق شهروندی را در جامعه ارتقاء دهیم.


منبع: ایسنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین