سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جامع ترین محفل انس با قرآن سال، در اولین روز از ماه خدا، به مدت بیش از سه ساعت در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد که در آن قاریان و حافظان ممتاز بین المللی به اجرای برنامه پرداختند
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

محفل قرآن در حضور رهبر انقلاب + تلاوت ها

جامع ترین محفل انس با قرآن سال، در اولین روز از ماه خدا، به مدت بیش از سه ساعت در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

شکوری_شبکه تخصصی قرآن تبیان

محفل انس با قرآن در حضور رهبر انقلاب در رمضان 95

هر ساله در طلیعه ماه مبارک رمضان، جامعه قرآنی کشور اعم از اساتید، قاریان و حافظان بین المللی، گروه های جمع خوانی و فعالان عرصه قرآنی کشور به دیدار مقام معظم رهبری مدظله العالی شرفیاب می شوند. این مراسم که جامع ترین محفل انس با قرآن کشور است امسال نیز طبق روال سال های گذشته، همزمان با طلیعه ماه مبارک، در حسینیه امام خمینی(ره) در حضور رهبر معظم انقلاب برگزار گردید.
در این محفل نورانی، اساتید، قاریان، حافظان و گروه های هم خوانی قرآن و مدیحه سرایی، مبتهلین و دعاخوانان ممتاز کشور به اجرای برنامه پرداختند و حسن ختام این مراسم نیز بیانات داهیانه مقام معظم رهبری مدظله بود که معظم له، رهنمودهای ارزشمندی پیرامون رهاوردهای انس با قرآن و نقش این کتاب وحیانی در حل مشکلات امروز جهان اسلام ایراد فرمودند.
در این محفل نورانی که آکنده از عطر و معنویت قرآن بود، 8 نفر از حافظان، قاریان و اساتید قرآنی از سراسر کشور آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کردند و گروههای جمع خوانی نیز به مدح و ثنای پروردگار پرداختند.

گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم، زیبایی الفاظ قرآن را یک معجزه و دریچه ای برای جذب شدن بسوی مفاهیم عالی و پرمغز آن دانستند و ضمن تأکید بر لزوم رواج جلسات قرآنی در کشور، به نیاز بیش از پیش دنیا در شرایط کنونی به مفاهیم قرآن اشاره کردند و گفتند: اگر معانی بلند قرآن با زبان روز، برای انسان ها بیان شود قطعاً تاثیرگذاری بالایی خواهد داشت و زمینه ساز پیشرفت واقعی بشریت خواهد شد، زیرا عزت، قدرت، رفاه مادی، تعالی معنوی، گسترش فکر و عقیده، و شادی و آرامش روحی درگرو عمل به قرآن است.

حضرت آیت الله خامنه ای در این مراسم تاکید کردند: قرآن در دنیای امروز می تواند فعال ما یشاء باشد و ابرقدرت ها و قدرت های صهیونیستی هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای سخنان خود یاد و خاطره قاریان قرآن و مهاجران الی الله را که سال گذشته در فاجعه منا جان باختند، گرامی داشتند و با اظهار خرسندی از گسترش دایره قرآنی ها بخصوص جوانان قرآنی در کشور، خاطرنشان کردند: اگرچه زیبایی و جذابیت الفاظ قرآنی یک معجزه است اما هدف از این الفاظ زیبا، گشودن دریچه ای برای رسیدن به فضای پربرکت و پرشکوه مفاهیم قرآنی است.
ایشان تأکید کردند: اگر به مفاهیم قرآن گوشِ دل سپرده شود، قطعاً در دنیای پیچیده، طوفانی و پر از معضلات امروز، عمق و ژرفای مفاهیم قرآنی و تأثیرگذاری آن بیشتر درک خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی، گسترش جلسات و محافل قرآنی در کشور را با قبل از انقلاب و حتی سال های ابتدایی انقلاب غیرقابل مقایسه دانستند و گفتند: یکی از کارهای لازم در کشور، رواج جلسات «تلاوت و استماع» قرآن است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: همانگونه که جلسات عزاداری یا سرور برای اهل بیت علیهم السلام برگزار می شود، جلسات قرآنی نیز باید گسترش پیدا کند تا سرعت رشد مفاهیم قرآنی افزایش یابد.
ایشان با اشاره به خلاء هویتی، فکری و ایمانی در دنیای امروز و نیازمندی بشریت به مفاهیم قرآنی، خاطر نشان کردند: باید با مستحکم تر کردن پایه های ایمانی خود و آشنایی با زبان نحوه انتقال مفاهیم قرآن به انسان ها، این مفاهیم را به دنیا منتقل کنیم.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر این مفاهیم منتقل شوند، قرآن، تاثیرگذار اصلی در جهان خواهد شد و قدرتها و سلاح های آنها و رژیم صهیونیستی هیچ غلطی نمی توانند بکنند.
حضرت آیت الله خامنه ای، آرامش روحی و دینی را یکی از برکات آشنایی با مفاهیم قرآنی برشمردند و افزودند: این آرامش زمینه ساز افزایش ایمان انسان به خداوند متعال و قدرت الهی خواهد شد.

در پایان می توانید تلاوت ها و همخوانی هایی که توسط قاریان و مبتهلان ممتاز کشور در این مراسم باشکوه اجرا گردیده است را بشنوید.

قاری/مبتهل/گروه همخوانی توضیحات اجرا
تلاوت سید مصطفی حسینی سوره مبارکه انفال،آیات 20 تا 29  بشنوید
همخوانی گروه تواشیح ثقلین و بینات یزد بشنوید
تلاوت قاری مصری، عبدالناصر حَرَک سوره مبارکه بشنوید
تلاوت هادی موحد امین(از تهران) سوره مبارکه نحل،آیات 120 تا آخر بشنوید
تلاوت قاری نوجوان، سید محمد حسین بنای وطن از استان اصفهان سوره مبارکه انسان،آیات 1تا14 بشنوید
همخوانی گروه معراج و میعاد قم بشنوید
ابتهال خوانی حسین رفیعی از قاریان و مبتهلان استان گیلان بشنوید
تلاوت استاد ابوالقاسمی سوره مبارکه جن از ابتدا بشنوید
تلاوت مهدی صاعد (از استان همدان) سوره مبارکه صف، آیات 6تا13 بشنوید
جمع خوانی قاریان منتخب استان خوزستان با موضوع در رثای قاریان مهاجر فاجعه منا بشنوید
تلاوت حمید شاکرنژاد سوره مبارکه نساء، آیات 69 تا 74 بشنوید
استاد پیشکسوت محمد رضا شاه میوه دعای ختم قرآن بشنوید

بغض رهبر معظم انقلاب از اجرای تواشیحی با موضوع شهدای منا

یکی از برنامه های تاثرگذار این مراسم، اجرای گروه تواشیح منتخب یزد بود به اجرای همخوانی با موضوع «شهدای منا» پرداخت. 

بغض رهبر در فراق شهدای منا

این تواشیح آنقدر سوزناک بود که بسیاری از حاضران را تحت تأثیر قرار داد و مقام معظم رهبری نیز با شنیدن اشعار این تواشیح متأثر شدند و اشک از دیدگانشان جاری شد.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین