سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جنبش های تکفیری زاییده سیاست های مبتنی بر جهل و بی تجربگی نیست بلکه نشأت گرفته از تصمیماتی بود که با آگاهی و عزم و اراده و به طور قاطع توسط واشنگتن اتخاذ شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 ایران حامی اصلی تروریسم!

جنبش  های تکفیری زاییده سیاست  های مبتنی بر جهل و بی  تجربگی نیست بلکه نشأت گرفته از تصمیماتی بود که با آگاهی و عزم و اراده و به طور قاطع توسط  واشنگتن اتخاذ شد.

فراوری : آزاده مرنی - بخش سیاست تبیان
داعش

ایالات متحده آمریکا که همواره به جنگ افروزی در جهان معروف است و به بهانه های واهی (حمایت از صلح جهانی و امنیت کشورها) ، در بسیاری از کشورها حمله نظامی راه اندازی نموده و از این طریق منابع ملی آنها به ویژه نفت را به غارت برده است و همچنین با خسارات سنگین مالی و جانی عدم امنیت و ثبات را به دنبال داشته امروز ایران اسلامی را حامی تروریسم می خواند.
پایگاه تحلیلی "گلوبال  ریسرچ" از گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا که ایران را حامی اصلی تروریسم معرفی می  کند ، انتقاد کرده و با یادآوری نقش واشنگتن در شکل  گیری گروه  های تروریستی ، آن را مصداق وارونه جلوه دادن حقایق دانسته است.
"گلوبال  ریسرچ" می  نویسد : "جاستین سیبرل ، هماهنگ  کننده موقت مبارزه با تروریسم در وزارت خارجه آمریکا با بیان اینکه ایران حامی اصلی تروریسم است حقیقت را وارونه کرده است."
این گزارش می  افزاید تا کنون هیچ شواهدی در حمایت از ادعاهای وزارت خارجه آمریکا یافت نشده است ، ضمن اینکه آمریکا تقریباً در شکل  گیری تمامی گروه های تروریستی اعم از داعش ، القاعده و جبهه  النصره نقش داشته است.

نکته عجیب در سند افشا شده آژانس اطلاعات دفاعی این است که دولت باراک اوباما در آن زمان به درستی پیش بینی کرده که حمایت  های واشنگتن از معارضان سوریه به تشکیل یک بنیان سلفی در شرق سوریه و یک خلافت اسلامی مرتبط با القاعده در سوریه و عراق (داعش کنونی) منجر می  شود

با آنکه از زمان آغاز ناآرامی های سوریه در سال 2011، شواهد متعددی از نقش مستقیم آمریکا و متحدان این کشور، از جمله ترکیه و شیخ  نشین های خلیج فارس در تقویت تروریست  ها وجود داشته ، مهم  ترین سند در این باره ، چند ماه پیش افشا شد.
این سند که مربوط  به آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا بود نشان می  داد پنتاگون در سال 2012، کاملاً آگاه بوده که اصلی  ترین نیروهای معارض در حال نبرد با دولت بشار اسد را عناصر القاعده عراق تشکیل می  دهند.
روزنامه گاردین در آن زمان گزارش داد آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در نامه  ای به تاریخ آگوست 2012 به صراحت اعتراف کرده که می  داند که نیروهای القاعده عراق اصلی  ترین گروه  های درگیر جنگ با دولت مرکزی بشار اسد ، رئیس جمهوری سوریه را تشکیل می  دهند.
سند مذکور، اما دامنه نقش آمریکا در جنگ داخلی سوریه را از صرف آگاهی به حمایت از تروریست  ها فراتر می برد. نکته عجیب در سند افشا شده آژانس اطلاعات دفاعی این است که دولت باراک اوباما در آن زمان به درستی پیش بینی کرده که حمایت  های واشنگتن از معارضان سوریه به تشکیل یک بنیان سلفی در شرق سوریه و یک خلافت اسلامی مرتبط با القاعده در سوریه و عراق (داعش کنونی) منجر می  شود.
اما واشنگتن نه تنها از این موضوع نگران نشده ، بلکه از آن استقبال هم کرده است. در سند پنتاگون پس از ارائه پیش  بینی مذکور آمده است : "این دقیقاً چیزی است که قدرت های حمایت  کننده از مخالفان سوریه در راستای منزوی کردن رژیم سوریه  که محور راهبردی بسط تشیع قلمداد می  شود به دنبال آن هستند."
چند ماه بعد از افشای این سند ، در مردادماه "مایکل فلین" ، رئیس سابق آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در مصاحبه  ای به صراحت گفت واشنگتن و هم پیمانان این کشور ، برای تحت فشار قرار دادن دمشق ، آگاهانه از تروریست ها در سوریه ، از جمله داعش و گروه جبهه  النصره حمایت کرده  اند.
فلین در مصاحبه با شبکه خبری الجزیزه گفت : "جنبش  های تکفیری زاییده سیاست  های مبتنی بر جهل و بی  تجربگی نیست بلکه نشأت گرفته از تصمیماتی بود که با آگاهی و عزم و اراده و به طور قاطع توسط  واشنگتن اتخاذ شد." این روند در حالی است که پیش از این هم سناتورهای آمریکایی دولتمردان ایرانی را حامی تروریسم دانسته اند ؛ به طوری که "تد کروز" سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس آمریکا ، چندی پیش طی سخنرانی خود تاکید کرد : باید از ورود سفیران جمهوری اسلامی ایران به سازمان ملل متحد جلوگیری کنیم زیرا این افراد حامیان تروریست در جهان هستند.!"منابع : خبرگزاری فارس / پایگاه خبری تحلیلی صراط

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین