سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شیوع روز افزون بیماری قلبی در جهان ، آن را به قاتل شماره ی یک انسان در بسیاری از کشورها تبدیل کرده است، در حالی که می توان قبل از آن که خیلی دیر شود...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : زینب حکیمی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

علائم عجیب و غریب بیماری قلبی

شیوع روز افزون بیماری قلبی در جهان ، آن را به قاتل شماره ی یک انسان در بسیاری از کشورها تبدیل کرده است، در حالی که می توان قبل از آن که خیلی دیر شود، بیماری قلبی را تشخیص داد. اما برای بسیاری از مردم اولین نشانه ی این بیماری، مرگ ناگهانی یا سکته ی قلبی است.

زینب حکیمی - بخش سلامت تبیان
بوی دهان

حفظ مقادیر مناسب کلسترول، تری گلیسیرید و قند خون، تا حد زیادی موجب مصون ماندن شما در برابر بیماری های قلبی می شود و به همین دلیل یکی از آزمایشاتی که برای بررسی سلامت قلب پیشنهاد می شود، بررسی چربی و قند خون می باشد.

اما به جز این موارد، گاهی دلایل دیگری نیز برای ابتلا به مشکلات قلبی وجود دارد که ما کاملا از آن ها بی خبریم. همین امر باعث شده است افرادی که سابقه هیچ نوع افزایش چربی و قند خون نداشته اند، ولی به مشکل قلبی مبتلا شده اند شگفت زده شوند.

بوی بد دهان

اگر دچار بوی بد دهان هستید (در صورتی که ناشی از بیماری لثه باشد)، احتمالا این تنها خانواده ی شما نیست که آزار می بیند، بلکه قلب تان نیز در عذاب است. بیماری لثه موجب گسترش التهاب و افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی خواهد شد.

خمیازه کشیدن هنگام ورزش

با وجود تحقیقات بسیار گسترده ی متخصصان، خمیازه هنوز مرموز باقی مانده است. اما برخی از تحقیقات نشان می دهد که خمیازه کشیدن موجب اکسیژن رسانی بهتر به مغز و خنک شدن آن خواهد شد.

اگر طول انگشت حلقه و انگشت اشاره یکی باشد، احتمال ابتلا به بیماری قلبی در 40 و 50 سالگی افزایش می یابد

بنابراین اگر هنگام ورزش مخصوصا در هوای گرم مدام خمیازه می کشید، نشان می دهد که فرآیند اکسیژن رسانی به مغز به خوبی انجام نمی شود و شما ناچار هستید برای جبران این کمبود، خمیازه بکشید و این خود نشان از این دارد که قلب کارش را برای اکسیژن رسانی به اندام ها به خوبی انجام نمی دهد.

احساس سرگیجه در حالت ایستاده

آیا تا به حال هنگام ایستادن، احساس سرگیجه ناگهانی داشته اید؟ دلیل این امر کاهش خون رسانی است و حدود یک یا دو ثانیه طول می کشد و تقریبا برای اغلب مردم پیش می آید، اما اگر برای چند دقیقه این حالت را داشته باشید در حالیکه کمتر از 55 سال سن دارید مشکلی در جریان خون تان وجود دارد. افرادی که این مشکل را تجربه می کنند، با احتمال 54 درصد دچار نارسایی قلبی هستند.

انگشت حلقه هم اندازه ی انگشت اشاره

اگر طول انگشت حلقه و انگشت اشاره یکسان باشد، احتمال ابتلا به بیماری قلبی در 40 سالگی و 50 سالگی افزایش می یابد. یک مطالعه ی جدید نشان داد اگر انگشت حلقه بلندتر از انگشت اشاره باشد، نشان می دهد فرد در دوران جنینی در معرض میزان بالای هورمون تستوسترون قرار داشته است که خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد که البته این موضوع در مورد آقایان صادق است.

پوست شفاف و صاف در نوجوانی

وجود آکنه ی زیاد در پوست مردان در دوران نوجوانی، خطر ابتلا به بیماری عروق کرونری را تا 33 درصد کاهش می دهد. سطح بالای هورمون تستوسترون خون موجب بروز آکنه شده و از طرفی از شما در برابر ابتلا به بیماری قلبی در بزرگسالی محافظت می کند.

وجود چین و چروک در لاله گوش

اگر حتی هیچ کدام از علائم شایع بیماری قلبی را ندارید، لاله ی گوش می تواند نشان دهد که قلبتان آن طور که باید خوب کار می کند یا خیر! این اولین بار نیست که ارتباط بین لاله ی گوش و بیماری قلبی ثابت می شود. چروک های گوش ممکن است نشانه انسداد شریانی باشد که با مشکل قلب در ارتباط است.مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین