سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حکم اعدام مرد ژله ای به اتهام افساد فی الارض و تجاوز به عنف 16 خرداد ماه در ملاءعام و در شیراز اجرا شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معمای جنایت‌های مرد ژله‌ای چگونه حل شد؟

حکم اعدام مرد ژله ای به اتهام افساد فی الارض و تجاوز به عنف 16 خرداد ماه در ملاءعام و در شیراز اجرا شد.

بخش حقوق تبیان

پزشکی قانونی

این فرد به اتهام افساد فی الارض و ایجاد ناامنی به طور گسترده در سطح شیراز از طریق ورود به عنف شبانه به منازل، تعداد زیادی از شهروندان و هتک حرمت نوامیس و تجاوز به اعدام محکوم شد.

شگرد کاری متهم که به مرد ژله ای معروف است به این گونه بود که از 12 شب تا 5.30 بامداد به صورت پنهانی وارد منازل مردم می شده و اعمال شوم خود را اجرا می کرده است. این متهم اظهار کرده است که 100 مورد ورود غیرقانونی به منزل داشته است.

دکتر غلامزاده مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس در رابطه با معماهای کشف شده از این پرونده در پزشکی قانونی اظهارکرد: پیرو درخواست پلیس آگاهی فارس، مدارک مربوط به پرونده های تجاوز به عنف سریالی به آزمایشگاه سرولوژی و ژنتیک پزشکی قانونی استان فارس ارجاع و مورد بررسی های تخصصی و آزمایش های تکمیلی قرار گرفت.

وی گفت: در شناسایی با روش های پیشرفته تخلیص افتراقی DNA، الگوی کامل ژنتیکی یک فرد مذکر به دست آمد و پس از بررسی بر روی چندین نمونه ارسالی مبنی بر تجاوز مشخص شد که الگوی ژنتیکی بدست آمده از تمامی نمونه های دریافتی متعلق به یک فرد است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان فارس در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه الگوی ژنتیکی هر شخص منحصر به فرد است، از پلیس آگاهی فارس درخواست شد تا مظنونین را جهت مطابقت با الگوی بدست آمده، به آزمایشگاه معرفی کنند.

غلامزاده ادامه داد: بدنبال معرفی مظنونین به آزمایشگاه ژنتیک پزشکی قانونی فارس و در پی تلاش پرسنل این آزمایشگاه، نتیجه تایید مطابقت کامل الگوی ژنتیکی یکی از این افراد با الگوی ژنتیکی بدست آمده از چندین نمونه دریافتی در کمترین زمان ممکن به پلیس آگاهی فارس اعلام شد.

وی همچنین گفت: پس از شناسایی قطعی این فرد توسط آزمایشگاه ژنتیک، وضعیت روحی-روانی وی  در کمیسیون های روانپزشکی این اداره کل مورد بررسی قرار گرفت که سلامت کامل روحی و روانی این فرد تایید شد.


منبع: میزان


تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین