سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پیامک های تبلیغاتی اعطای مدرک دانشگاهی از طرق مختلف وجود دارد و در جدیدترین پیام تبلیغاتی اعلام می کنند که در ازای سابقه کاری مدرک دانشگاهی اعطا می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سابقه کاری بیاورید مدرک دانشگاهی ببرید!

پیامک های تبلیغاتی اعطای مدرک دانشگاهی از طرق مختلف وجود دارد و در جدیدترین پیام تبلیغاتی اعلام می کنند که در ازای سابقه کاری مدرک دانشگاهی اعطا می شود.

بخش اجتماعی تبیان
دانشگاه


این روزها پیامک های تبلیغاتی آنقدر زیاد و تکراری شده  که برخی را خسته کرده به طوریکه این پیامک ها را نخوانده پاک می کنند، یکی از فروش ویلا در شمال می گوید و دیگری از جدیدترین عمل های جراحی؛ ولی در این میان یک پیامک مطلب جدیدی را عنوان می کند.

« اعطای مدرک تحصیلی به ازای سوابق کاری»؛ به تازگی این جمله به همراه دو شماره تلفن برای افراد مختلف پیامک می شود.

در این بحبوحه مدرک گرایی، این پیامک حداقل برای آن هایی که کار دارند و مدرک ندارند جالب توجه است؛ شاید از این طریق بتوانند به ارتقای شغلی و افزایش حقوق فکر کنند.

پس از تماس با شماره هایی که پیامک شده است یک آقا جوابگوست و در رابطه با این پیامک اینگونه توضیح می دهد که بر اساس قانونی که در سال 2001 در سازمان ملل تصویب شد، افرادی که فرصت تحصیلات آکادمیک نداشتند می توانند سوابق کاری را به مدارک آکادمیک دانشگاهی تبدیل کنند و بر این اساس هر 8 سال سابقه کاری یک مقطع تحصیلی لحاظ می شود ولی داشتن دیپلم برای اخذ مدرک دانشگاهی مطابق با سوابق کاری الزامی است.

فرد می تواند در یکی از این کشورها برای ثبت شرکت، کاریابی، ادامه تحصیل یا اقامت اقدام کند، در داخل کشور نیز با شرکت ها و ارگان های نیمه دولتی و پیمانکاران دولتی قرارداد دارد و هرکجا که استعلام لازم باشد، مورد تأیید قرار می گیرد

او با بیان اینکه مدارک در 209 رشته فنی، مهندسی و مدیریت نسبت به فعالیت فرد ارائه می شود، می گوید: مدرک از دانشگاه آمریکا ارائه می شود و 54 کشور به صورت رسمی این مدرک را قبول دارند و فرد می تواند در یکی از این کشورها برای ثبت شرکت، کاریابی، ادامه تحصیل یا اقامت اقدام کند، در داخل کشور نیز با شرکت ها و ارگان های نیمه دولتی و پیمانکاران دولتی قرارداد دارد و هرکجا که استعلام لازم باشد، مورد تأیید قرار می گیرد.

مسئول این شرکت در رابطه با چگونگی تعیین مدت سابقه کاری افراد اضافه می کند: اگر جایی که فرد در آنجا کار می کند دارای جواز باشد و یک معرفی نامه از آنجا بیاورد به عنوان سوابق لحاظ می شود، مدارک دوره های آموزشی یا لوح تقدیری نیز جزو سوابق محسوب می شود.

وی پیرامون اعتبار این مدرک می گوید: وزارت علوم این مدرک را تأیید می کند ولی برای استخدام دولتی و شرکت در انتخابات مجلس و ارتقای شغلی دولت مورد تأیید نیست.

او می گوید: این مدرک برای دوره لیسانس 13 تا 15 میلیون تومان، برای دوره کارشناسی ارشد 17 میلیون تومان و برای دوره دکتری 19 میلیون تومان است.

* معتمدی: این اقدام کلاهبرداری است
برای اطلاعات بیشتر در رابطه با اعتبار چنین مدرکی به سراغ مسئولان دانشگاه ها رفتیم.

سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر این اقدام را کلاهبرداری دانسته و می گوید: در هیچ کجای دنیا چنین کاری صورت نمی گیرد، قطعا وزارت علوم چنین اقدامی را قبول ندارد و مورد تائید وزارت  علوم نیست زیرا تجربه جای خود را دارد و مدرک به جای خود قابل قبول است.

وی اضافه می کند: شاید تجربه یک فرد از مدرک دکترای فرد دیگر نیز ارزش بیشتری داشته باشد ولی قرار نیست به آن تجربه مدرک داده شود.

* متقی: مدارک مورد تائید وزارت علوم در پروسه ای شفاف اعطا می شود

متقی مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه خوارزمی نیز می گوید: در مجموعه های وزارت علوم، مدرک تحصیلی فقط از طریق فرایند شفاف یعنی کنکور سازمان سنجش یا استعداد درخشان اعطا می شود.

وی می افزاید: تاکنون پروسه اعطای مدرک معتبر به صورت تبدیل سوابق کاری را نشنیده بودم.


منبع: فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین