سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مراسم رونمایی از بازی ایرانی «والیبال 2016» به همت بنیاد ملی بازی های رایانه ای در فرهنگ سرای سرو برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همزمان با صعود غرورآفرین تیم ملی والیبال به المپیک

بازی رایانه ای «والیبال 2016» رونمایی شد

مراسم رونمایی از بازی ایرانی «والیبال 2016» به همت بنیاد ملی بازی های رایانه ای در فرهنگ سرای سرو برگزار شد.

هومن بهلولی- روابط عمومی

مراسم رونمایی از بازی رایانه‌ای «والیبال 2016»

به گزارش تبیان، آیین رونمایی از بازی ایرانی «والیبال 2016» صبح امروز به همت بنیاد ملی بازی های رایانه ای و با حضور اهالی رسانه و فعالان صنعت بازی در فرهنگ سرای سرو برگزار شد.

کُرده، مجری این برنامه ضمن خوش آمدگویی به حضار، همزمانی این مراسم رونمایی با صعود مقتدرانه تیم ملی والیبال ایران به المپیک پس از 52 سال را اتفاقی مبارک دانست.

دانیال طبیعی، مدیر پروژه بازی رایانه ای والیبال 2016 به ارائه ویژگی های این بازی پرداخت و گفت: بازی والیبال 2016 بزرگ ترین بازی تیمی تولید شده در کشور است و ما در این بازی 30 تیم ملی دنیا را شبیه سازی کرده ایم.

وی افزود: در بازی والیبال 2016 تمامی قواعد، قوانین و تاکتیک های ورزش والیبال را پیاده سازی کرده ایم و مخاطب می تواند به سرعت این قوانین را یاد گرفته و نسبت به ورزش والیبال آشنایی بیشتری پیدا کند.

طبیعی به ساخت نسخه موبایلی این بازی اشاره کرد و افزود: مدتی است که روی نسخه اندرویدی این بازی کار می کنیم و امیدواریم در آینده ای نزدیک این نسخه از بازی را نیز منتشر کنیم. همچنین قصد داریم در صورت فراهم بودن شرایء نسخه های بعدی این بازی را هر سال تولید و عرضه کنیم.

همچنین حسن کریمی قدوسی، مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز با حضور در این مراسم افزود: قرار است هر ماه برای یک بازی ایرانی رونمایی بگیریم و بازی سازان می توانند درخواست خود را از طریق وب سایت بنیاد ارائه دهند.

وی با اشاره به این که هدف از رونمایی ها شلوغ کاری نیست، گفت: با چنین مراسمی دنبال شلوغ کاری نیستیم، بلکه می خواهیم با حضور فعال رسانه ها و رادیو و تلویزیون به دیده شدن هرچه بیش تر بازی ها و در نتیجه فروش آن ها کمک کنیم.

حسن کریمی قدوسی اقبال گیمرهای ایرانی به بازی های ورزشی را بسیار بالا دانست و گفت: بازی های فوتبالی در کشور ما فروش بسیار بالایی دارند و به طور کلی مخاطب بازی های ورزشی در کشور بالاست. برای مثال در دنیا تاکنون بازی ویدئویی ورزش کشتی ساخته نشده است. با اینکه ساخت این بازی از لحاظ فنی چالش های زیادی دارد اما مطمئنا اگر چنین عنوانی با کیفیت خوب در داخل کشور ساخته شود، مخاطب ایرانی از آن استقبال می کند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای به تشکیل اکوسیستم مناسب صنعت بازی های رایانه ای اشاره کرد و تاکید کرد: آن روزی ما خوشحال خواهیم شد که اکوسیستم صنعت به اندازی پخته باشد که ناشران خودشان بروند و بازی های ایرانی را خریداری کنند و نقش بنیاد در این وسط کم رنگ باشد. برای رسیدن به این مهم باید بازی سازان ما هم نبض بازار را بشناسند و برای مثال بدانند که الان ساخت یک بازی والیبال می تواند مورد استقبال قرار گیرد.

مهیار اصغرپور، مدیرعامل شرکت «های وی یو» که انتشار بازی والیبال 2016 را برعهده دارد گفت: از همان ابتدا که بازی ساز قصد ساخت یک بازی را دارد باید به مسئله فروش و اقبال مخاطب دقت کند.

وی افزود: فکر می کنم بازی والیبال 2016 بازی مخاطب پسندی است، به خصوص اکنون که جامعه از ورزش والیبال استقبال خوبی می کند. بازی ساز اگر فکر می کند بازی اش نمی فروشد نباید آن را بسازد. حتی یک ناشر و توزیع کننده هم اگر فکر می کند نمی تواند از یک بازی ایرانی بفروشد نباید آن را خریداری کند.

ناشر بازی والیبال 2016 ادامه داد: خوشحالم که همه چیز سر جای خودش است. یک شرکت خصوصی بازی تولید کرده، شرکت خصوصی دیگری حق امتیاز این بازی را خریده و آن را در بازار پخش کرده است، بنیاد ملی بازی های رایانه ای نیز نقش حمایتی خود را با گرفتن این مراسم ایفا کرده تا به فروش این بازی کمک شود. می توان از همین روش برای بازی های آتی هم استفاده کرد.

مدیرعامل شرکت های وی یو بحث تبلیغات و اطلاع رسانی را بسیار مهم دانست و افزود: همانطور که در کشورهای بیگانه یک بازی ضد ایرانی یا ضد انقلابی می سازند و رسانه های ما به صورت مداوم به این عناوین می پردازند، انتظار می روند تا همین رسانه ها به بازی های ایرانی نیز بها داده و به اطلاع رسانی آن ها کمک کنند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین