سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
فراخوان ثبت نام بیمه تکمیلی ویژه فعالان قرآنی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فراخوان ثبت نام بیمه تکمیلی ویژه فعالان قرآنی

 
قرآن

حسن محمدی، مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور گفت: که با توجه به رسالت اتحادیه، ما هر دو حوزه بیمه تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی را پیگیری کرده‌ایم.

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، حسن محمدی، مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با بیان اینکه یکی از اساسی‌ترین دغدغه‌های جامعه قرآنی بحث بیمه تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی در حوزه‌های مختلف علی الخصوص بحث بیمه درمان تکمیلی بود، گفت: که با توجه به رسالت اتحادیه، ما هر دو حوزه بیمه تأمین اجتماعی و بیمه تکمیلی را پیگیری کرده‌ایم.

ابراز امیدواری در خصوص رفع مشکل بیمه فعالان قرآنی

وی با اشاره به بیمه فعالان قرآنی و توقف سه ساله روند این بیمه، گفت: در این چند سال اخیر که بیمه فعالان قرآنی قطع و متوقف شده، امید داشتیم که با توجه به وعده‌های مسئولین دولتی و متولیان این امر، این مسئله هرچه سریع‌تر سامان دهی و صندوق ویژه فعالان قرآنی شکل بگیرد که با توجه به عدم تخصیص بودجه در سال گذشته و مسائل و مشکلاتی از این دست، متاسفانه در کمال ناباوری این اتفاق با گذشت سه سال از توقف روند بیمه، هنوز هم به نتیجه ای نرسیده است.

محمدی افزود: به هر حال ما سعی کردیم به صورت مستقیم در این حوزه‌ها ورود پیدا کنیم، بنابراین جلساتی را با مسئولین سازمان تأمین اجتماعی کشور برگزار کردیم و تاکنون نتایج مثبتی حاصل شده که در جلساتی آتی به نقاط مشترکی در بحث انجام بیمه فعالان قرآنی خواهیم رسید تا بتوانیم با یک فرآیند جدید بیمه فعالان قرانی را از سر بگیریم.

وی خاطر نشان کرد: در صورت به سرانجام رسیدن رایزنی‌ها، قطعاً به جامعه قرآنی اطلاع رسانی خواهیم کرد.

فراخوان ثبت نام بیمه تکمیلی ویژه فعالان قرآنی

مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در ادامه از رایزنی با وزیر اقتصاد و دارایی کشور در راستای رفع مسئله بیمه تکمیلی خبر داد و گفت: با توجه به رایزنی‌هایی که با وزارت اقتصاد و دارایی داشتیم، ایشان در پاسخ نامه اتحادیه، دستوری مبنی بر انعقاد تفاهم نامه و قرارداد میان اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور و بیمه ایران را صادر نمودند.

تخفیف 70 درصدی بیمه تکمیلی

 وی افزود: براساس این تفاهم نامه، هم در حوزه بیمه تکمیلی درمان و هم در حوزه بیمه مراکز آموزشی و مهدهای کودک، بیمه حوادث، آتش سوزی و ساختمان، تخفیفات بسیار خوبی، در حدود 70 درصد به فعالان قرآنی اختصاص داده شده و عملیاتی خواهد شد.

زمان و نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی فعالان قرآنی

محمدی تصریح کرد: بنابر این قرار داد، متقاضیان بیمه تکمیلی می‌توانند از امروز سه شنبه، 11 خرداد، با مراجعه به صفحه اصلی پورتال مدیریت اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور (www.etghan.ir)، درخواست ثبت نام خود را در سه سطح از 28 هزارتومان (سطح اول) تا 43 هزارتومان (سطح سوم) بر اساس خدمات مختلف و مشخص هر سطح ثبت و ارسال کنند.

مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور خاطر نشان کرد: تمامی مراحل این بیمه بدون هیچ واسطه ای به صورت مستقیم از طریق اتحادیه صورت می‌گیرد، بنابراین موسسات، فعالان و جامعه قرآنی می‌توانند با اطمینان و به صورت مشخص و شفاف، حق بیمه را پرداخت کنند، چراکه این حق بیمه، به حساب اتحادیه و پس از آن به حساب بیمه ایران واریز خواهد شد و از این جهت فعالان و جامعه قرآنی برای واریز حق بیمه دغدغه ای نخواهند داشت، برای این که این اعتبار در حساب اتحادیه محفوظ هست و به محض اینکه به حسابب بیمه واریز شود، فرآنید بیمه تکمیل خواهد شد.

محدویت در تعداد بیمه شوندگان/ اولویت با افرادی است که در اسرع وقت ثبت نام کنند

وی با محدود توصیف کردن سقف تعداد نفراتی که می‌توانند از خدمات این بیمه بهره مند شوند، اظهار کرد: با توجه به محدودیت تعداد نفرات، قطعاً اولویت با کسانی خواهد بود که در اولین فرصت ثبت نام نمایند.

بیمه مسئولیت مراکز آموزشی و مهدها

محمدی همچنین تصریح کرد: بر اساس این قرارداد؛ در حوزه بیمه مسئولیت مراکز آموزشی و مهدهای کودک نیز تخفیف 70 درصدی منظور شده و در واقع؛ مراکز باید با مراجعه به فرم شماره 2 ثبت نام و  برای هر نفر بیمه مبلغی کمتر از یک هزار تومان (مبلغی معادل 800 تومان) را با در نظر گرفتن سقف تعداد افراد، پرداخت نمایند.

 وی در خصوص بیمه حوادث نیز خاطر نشان کرد: در بحث بیمه مسئولیت، آتش سوزی و ساختمان نیز، موسساتی که تمایل دارند از تخفیف 70 درصدی این بیمه بهره منده شده و ساختمان موسسه خود را از حوادثی از جمله آتش سوزی بیمه نمایند، لازم است فرم مر بوطه (فرم شماره 3) به ثبت نام را تکمیل و ارسال نمایند.

دستورالعمل ثبت نام بیمه تکمیلی فعالان قرآنی

اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در راستای ارائه خدمات همه‌جانبه به جامعه و فعالان قرآنی با رایزنی‌های فراوان و استفاده از ظرفیت‌های قرآنی موجود، اقدام به عقد قرارداد با شرکت بیمه ایران جهت ارائه خدمات بیمه‌ای به جامعه قرآنی نموده است که بحمدالله این خدمات با بیشترین تخفیفات ممکن و بالاترین سطح خدمات ارئه می‌گردد. لذا با توجه به اخذ تخفیفات حدود 70 درصدی در برخی از رشته‌ها و محدودیت تعدادی، لطفاً ضمن مطالعه دقیق جدول شماره 1 جهت انتخاب بیمه تکمیلی در سه طرح 3،2،1 و ثبت‌نام در فرم مربوطه بیمه تکمیلی (فرم شماره 1) اقدام فرمایید. ضمناً جهت استفاده از تخفیف بیمه مسئولیت مراکز آموزشی و مهدهای کودک ضمن مطالعه جدول شماره 2 در فرم مربوطه (فرم شماره 2) ثبت‌نام فرمایید و همچنین با توجه به اخذ تخفیف 70 درصدی برای بیمه آتش‌سوزی و ساختمان ضمن مطالعه فرم مربوطه (فرم شماره 3) ثبت‌نام فرمایید.

فرم شماره 1: ثبت‌نام استفاده از تخفیفات ویژه بیمه تکمیلی درمان

لینک

جدول شماره 1 (تعرفه‌های بیمه تکمیلی)

لینک

فرم شماره 2: ثبت‌نام استفاده از تخفیفات بیمه مسئولیت مراکز آموزشی و مهدهای کودک + جدول شماره 2

لینک

فرم شماره 3: ثبت‌نام استفاده از بیمه آتش‌سوزی و حوادث ساختمان

لینک


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین