تبیان، دستیار زندگی
وقتی امام حسین(ع) توبه حرّ را پذیرفت مگر می شود خدا توبه بندگان را نپذیرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وقتی امام حسین(ع) توبه حرّ را پذیرفت مگر می شود خدا توبه بندگان را نپذیرد

، ماه بندگی،

تبیان به نقل از گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمکران، حجت الاسلام و المسلمین سیداحمد دارستانی، کارشناس مذهبی سه شنبه، یازدهم خرداد در جمع نمازگزاران و مجاوران مسجد مقدس جمکران اظهار کرد: اگر امروز در جامعه اسلامی سیره علمی و اخلاقی ائمه اطهارعلیهاالسلام پیاده شود بدون تردید بسیاری از مصائب و مشکلات امت اسلامی برطرف می شود.

این محقق و پژوهشگر حوزه علمیه بیان کرد: اگر غنی بر فقیر، عالم بر جاهل رحم کند و مورد محبت قرار دهد و دو صفت «بخشندگی و رفاقت» و «شفاعت» خداوند را در زندگی خود به کار ببندند شاهد اتفاقات ارزشمندی در جامعه خواهیم بود.

حجت الاسلام دارستانی ادامه داد: در آستانه ورود به ماه بندگی و عبادت هستیم و بهترین افراد کسانی هستند که در ماه شعبان جان و مال خود را از هر بدی و ناخالصی پاک کنند و با خلوص نیت و قلبی پاک وارد ماه میهمانی خدا و بهار قرآن شوند.

خطیب این هفته مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه خداوند متعال «توبه جوان» را دوست دارد، گفت: حرّ تا شب عاشورا شقی ترین فرد روی زمین بود چرا که راه را بر امام حسین علیه السلام و اهل بیت ایشان بست تا سپاه عمرسعد با شقی ترین افراد آن دوران در مقابل حضرت (علیه السلام) قرار گرفتند، ولی حضرت سیدالشهداء(علیه السلام) وقتی توبه حرّبن یزید ریاحی را دیدند او را بخشید، حال چگونه می شود حضرت سیدالشهداء علیه السلام توبه کننده را ببخشد و خدای مهربان بنده را نبخشد.

وی در پایان یادآور شد: خداوند توبه و توبه کننده را دوست دارد و چه خوب است، نسل جوان ایران اسلامی قدر این ایام را بداند و قبل از اینکه در گناه غرق شوند توبه کنند.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .