سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مجلس دهم از زنان کارآفرین حمایت کند/ با جریانهای فمینیستی مقابله کند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجلس دهم از زنان کارآفرین حمایت کند/ با جریانهای فمینیستی مقابله کند

 
 

به گزارش تبیان مینو اصلانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت:اکنون یکی از خلاهای بزرگ در حوزه زنان عدم حمایت از زنان کارآفرین است و زنانی که اشتغال خانگی دارند و یا در حوزه صناعی دستی مانند قالیبافی فعالیت دارند، از آنها حمایت نمی شود، که این انتظار حمایت از مجلس دهم بیشتر است.
وی تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس دهم می توانند زمینه ای را فراهم کنند که بانوان رسالت عظیم اجتماعی خودشان را به خوبی انجام دهند تا یک تعادل منطقی بین حوزه اشتغال، فعالیت های اجتماعی و خانوادگی ایجاد شود.
اصلانی با بیان اینکه نقش مجلس دهم در این زمینه بسیار پررنگ است، ادامه داد: تشکیل فراکسیون زنان نیز می تواند یکی از راهکارهای اساسی جهت تحقق اهداف حوزه زنان است.

** عدالت جنسیتی به معنای واقعی اجرا شود
به گفته وی، تحقق عدالت جنسیتی به معنای واقعی و اینکه زنان بتوانند با هر نقشی که در خانواده دارند، به خوبی در جامعه نیز حاضر شوند، از دیگر اقداماتی است که نمایندگان مجلس دهم به ویژه زنان حاضر در خانه ملت می توانند به آن عمل کنند.
وی خاطرنشان کرد: باید قوانینی وضع شود که انعطاف در استخدام وجود داشته باشد تا بانوان نیز با حضور در اجتماع، به وظیفه خود در این عرصه اقدام کنند.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: باید از توان و اندیشه های فکری خانواده ها به واسطه حضور بانوان به خوبی استفاده شود تا از این طریق به کیان خانواده ها نیز ضرر وارد نشود.
وی اظهار داشت: با توجه به بومی سازی نظام اداری کشور، اگر به حوزه زنان توجه شود و فعالیت ها متناسب با نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

** جریانهای نفوذی فکری زن ستیز همچون فمینیسم در جامعه حذف شود
اصلانی در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه زنان بحث های جدی وجود دارد که باید نمایندگان زن بیشتر به آنها ورود کنند، افزود: بحث نفوذ در حوزه زنان در حال اتفاق افتادن است به ویژه با نگرش های نفوذی که امروز تبلیغ می شود و این مساله برای دشمن به مراتب راحت تر است.
وی تصریح کرد: به همین منظور از زنان مجلس دهم انتظار داریم در بحث گفتمان سازی ارزش های زنان و مقابله با رویکردهای زن ستیز بیشتر ورود کنند چرا که فمنیست زن ستیز جریان فکری است که در جامعه وجود دارد.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور گفت: امروز حتی این جریان در غرب بسیار منفور است و آنها به سمت گفتمان خانواده محور پیش می روند اما متاسفانه در کشور ما برخی از دیدگاههای حوزه زنان مربوط به اندیشه های فمنیستی غرب است این برای جامعه ما بسیار خطرساز است و ما را دچار منجلابی می کند که غرب در آن فرو رفته است.
اصلانی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه غربی ها خانواده را فراموش کرده اند، ما باید مراقب باشیم و زنان مجلس دهم قوانینی تصویب کنند که در حمایت جدی از زنان باشد.
مجلس دهم شورای اسلامی روز شنبه هشتم خردادماه با حضور رئیس جمهوری و جمعی از مسئولان لشکری، نظامی و کشوری آغاز به کار کرد و از مجموع نمایندگان دهم 17 نفر از آنان بانوان هستند.

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین