وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
عاملان انحراف راه امام (رحمت الله) ، از گروه های مختلف و با نیّات متفاوتی گِرد هم آمده اند. برخی کینه ی امام خمینی را بر دل دارند و برآنند تا امام را فردی لیبرال (Liberal) معرفی نمایند ، عده ای دیگر ؛ با جمهوریت این مرز و بوم سر جنگ دارند و در پی ایجاد .
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : آزاده مرنی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چرایی تحریف شخصیت امام خمینی (ره)

عاملان انحراف راه امام (رحمت الله) ، از گروه های مختلف و با نیّات متفاوتی گِرد هم آمده اند. برخی کینه ی امام خمینی را بر دل دارند و برآنند تا امام را فردی "لیبرال" (Liberal) معرفی نمایند ، عده ای دیگر ؛ با جمهوریت این مرز و بوم سر جنگ دارند و در پی ایجاد . . .

آزاده مرنی - بخش سیاست تبیان
امام خمینی

چرایی تحریف شخصیت امام خمینی (رحمت الله) ؟ چه کسانی از این موج سود می برند ؟ عاملان اصلی تحریف شخصیت امام (رحمت الله) چه کسانی هستند ؟ یک سال از ماجرای علنی شدن جریان تحریف شخصیت حضرت امام خمینی (رحمت الله) می گذرد. روزی که بر دل های غم دیده ی ما از سوگ بنیانگذار انقلاب اسلامی ، داغی عظیم نهادند.
تحریف کنندگان راه و شخصیت امام راحل سعی بر آن داشتند تا حرکت اشتباه در پازل زیبای تمثال مبارک امام (رحمت الله) ، تصویر آن اَبَر مرد تاریخ ایران و جهان را در اذهان عمومی برهم زنند و امت اسلامی را از واقعیات مكتب فكری ، سیاسی و اجتماعی و هویتی آن بزرگوار دور نمایند و در این راستا در مسیری خلاف جهت ارزش ها ، آرمان ها و سخنان امام راحل قدم نهادند و تمام قدرت پوشالی خود را به کار گرفتند.
غافل از این که ؛ راه و رسم امام (رحمت الله) و اندیشه آن رهبر فرزانه ، ریشه  در جان و تن این امت دارد و با این باد کاشتن ها ، طوفانی گسترده درو خواهند کرد.

دلایل تحریف شخصیت امام خمینی (رحمت الله)

"خواص" آن دسته از افراد هستند که با ژرف اندیشی پا به پای حوادث و رویدادها انقلاب و نظام اسلامی حضور فعالانه دارند و با نگاه همه جانبه به اصل اسلام ، منشاء تحولات سیاسی در جامعه هستند

 -خشکاندن ریشه ی انقلاب.
- متزلزل سازی اندیشه های اسلامی.
- تخریب هویتِ شخصیتی امام راحل.
- محصور سازی چهره جهانی بنیانگذار انقلاب اسلامی.
- القای افکار کاپیتالیسم به جای اندیشه ی حمایت از مستضعفین.
- اشاعه اسلام آمریکایی به جای اسلام ناب محمدی (صلوات الله علیه).

اهداف تحریف

باید توجه داشت که عاملان انحراف راه امام (رحمت الله) ، از گروه های مختلف و با نیّات متفاوتی گِرد هم آمده اند. برخی کینه ی امام خمینی را بر دل دارند و برآنند تا امام را فردی "لیبرال" (Liberal) معرفی نمایند ، عده ای دیگر ؛ با جمهوریت این مرز و بوم سر جنگ دارند و در پی ایجاد "رویالیسم" (Realism) ، عده ای هم تاب دریای مواج و گسترده ی اسلام را ندارند و خواهان حکومت "سکولاریسم" (secularism) می باشند.
آنچه که در این میان از اهمیت بالایی برخوردار است گروهی از تحریف کنندگان خط امام هستند که از سر نادانی و جهالت به این ورطه ورود کرده اند. این افراد تصور می کنند که اگر امام را از چهره واقعی خود دور کنند و آن را پیرایش نمایند ، بهترین خدمت را به امام و انقلاب اسلامی کرده و گامی راسخ در پیشبرد اهداف آن بزرگ مرد برداشته اند!. این عده جاهلانی محسوب می شوند که خطای خود را خدمت می پندارند.
اما آنچه که در بین تمامی این تحریف کنندگان مشترک است اصل "تصویر امام از دیدگاه اهداف خود" است. بدان معنا که با توجه به اهداف و خواسته های خویش ؛ از امام خمینی (رحمت الله) تصویری را به نمایش می گذارند که خود می خواهند و باعث تحقق اهداف آنها می شود.

سابقه تحریف امام راحل

آنچه که در بین تمامی این تحریف کنندگان مشترک است اصل "تصویر امام از دیدگاه اهداف خود" است.

پدیده تحریف شخصیت امام خمینی (رحمت الله) امری نوین نیست زیرا این روند در زمان حیات ایشان نیز جریان داشته است. به طوری که در زمان زندگی امام نیز برخی از اطرافیان ؛ با کم رنگ سازی قسمت های از سخنان آن بزرگوار و پررنگ سازی بخش های دیگر بیاناتشان بر آن بودند تا آنچه را که خود در پی آن هستند را از زبان امام منتشر کنند.
در واقع  برخی سردمداران و انقلابیون که تصور می  کنند در ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی در حقشان ظلم شده است از جمله افرادی هستند که در حق امام جفا کرده و ارزش ها و آرمان های اسلامی را تحریف نموده اند غافل از این که در نظام دموکراسی مکانیزم عمل بدین گونه است که افرادی را که مردم خواهانشان نیستند از صحنه کنار گذاشته می شوند و دلیل این مخالفت و کنار گذاری نیز به عملکرد افراد ؛ خارج از چارچوب های نظام حاکم باز می گردد ، زیرا این انقلاب را ملت ایران رقم زده اند و خود حقِ مشارکتی همه جانبه در روند سیاسی آن دارند. باید توجه داشت که حضرت امام خمینی (رحمت الله) نیز همواره بر خطر این قبیل افراد اشاره می کردند و تذکراتی را در این راستا می فرمودند تا چراغ راهی باشد برای اقشار مختلف جامعه.

راه مقابله با تحریف شخصیت امام

متاسفانه باید اعتراف کنیم که تحریف شخصیت والای امام راحل در کشور راه اندازی شده و عاملان آن تا زمان تحقق اهدافشان از این جریان دست بر نخواهند داشت ، بنابر این باید در راستای خنثی سازی اهداف دشمنان قدمی قاطع برداشته شود.
ما در نظام جمهوری اسلامی ایران دو دسته کلی "خواص" و "خام اندیشان" را شاهد هستیم . "خواص" آن دسته از افراد هستند که با ژرف اندیشی پا به پای حوادث و رویدادها انقلاب و نظام اسلامی حضور فعالانه دارند و با نگاه همه جانبه به اصل اسلام ، منشاء تحولات سیاسی در جامعه هستند و "خام اندیشان" ؛ افرادی سطحی نگر و فاقد قوه تحلیل صحیح از رویدادهای سیاسی جامعه می باشند که وظیفه ی بصیرت بخشی آنها بر عهده ی خواص است تا با مرزبندی های روشن و آشکار با دشمنان و منافقین به روشنگری حق و باطل برای اقشار مختلف جامعه بپردازند.
در این راستا مقام معظم رهبری بر مقابله با تحریف شخصیت امام ، تأکید کرده و می فرمایند : "بازخوانی اصول مستند مکتب امام ، تنها راه مقابله با تحریف شخصیت آن بزرگوار است، اصولی مانند ؛ اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی ، اعتماد به صدق وعده  الهی و بی  اعتمادی به مستکبران ، اعتماد به اراده و نیروی مردم و مخالفت با تمرکزهای دولتی ، حمایت جدی از محرومان و مخالفت با اشرافی گری ، حمایت از مظلومان جهان و مخالفت صریح و بی ملاحظه با قلدران بین المللی ، استقلال و رد سلطه  پذیری و تأکید بر وحدت ملی." امید میرود که خواص با احیای مجدد اندیشه های امام و همچنین روشنگری در مواضع خود در این مسیر نقشی موثر ایفا نمایند.تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین