تبیان، دستیار زندگی
آقای خاص کشتی فرنگی ایران تنها 2 ماه دیگر باید تیمی در قواره المپیک لندن را راهی ریو کند. او که اخیرا تیمش در شیراز قهرمان جام جهانی شد، نسبت به انتقادهایی که از رفتار او در جریان این رقابت ها شده بود، واکنش نشان داد. گفته می شد بنا در این رقابت ها چندین
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بنا: کی روش تعیین تکلیف می کند اما من حق ندارم

آقای خاص کشتی فرنگی ایران تنها 2 ماه دیگر باید تیمی در قواره المپیک لندن را راهی ریو کند. او که اخیرا تیمش در شیراز قهرمان جام جهانی شد، نسبت به انتقادهایی که از رفتار او در جریان این رقابت ها شده بود، واکنش نشان داد. گفته می شد بنا در این رقابت ها چندین بار با مشت به دیوار کوبیده و استرس داشته و این که چند بار به طرف تماشاچیان رفته و با رفتاری نه چندان مناسب آن ها را دعوت به سکوت کرده تا بتواند شاگردانش را کوچ کند.

بخش ورزشی تبیان
بنا

بنا در این باره به تسنیم می گوید: «مشتی که من زدم ... پیروزی رامین طاهری خیلی برای من ارزش داشت. برد او تقریبا پیروزی تیم ما را مسجل کرد. پشتم یکی از این بنرها بود که من فکر می کردم روی تخته زده شده و همین طوری یک ضربه زدم؛ نگو دیوار است. حرکت من از خوشحالی بود. من تنها چیزی که در زندگی ام دارم، عشق به مردم است و مردم هم عاشقانه مرا دوست دارند.»
او ادامه داد: «می گویید به مردم توهین کرد که مرا جلوی مردم قرار دهید؟ که چی بشود؟ وقتی تماشاگری در حال طبل زدن است، من چه کار کنم؟ از مازندران، لیدرها به تمام مسابقات می آیند. قرار بود و هماهنگ شده بود که موقع «کوچ» من، یکی دستش را بلند کند تا لیدرها ساکت شوند. این قدر جو گرفته بود که صدای زیادی ایجاد می کردند. کشتی اول، حساس ترین کشتی است. یعنی وقتی سامان عبدولی حریف خود را در فینال شکست داد، من گفتم دیگر تمام شد و ما بردیم. چون برد اول بسیار مهم است. چرا من خوشحالم که یک سردار مثل حمید سوریان را در وزن اول دارم؟ برای این که برد او به تیم روحیه می دهد. اگر صدای من به عبدولی نمی رسید، او می باخت. در حال باد زدن، صدای من به کشتی گیر نمی رسید، چه برسد به وقتی که لیدرها بالای سر من بر طبل می کوبیدند، البته آن ها هم زحمت می کشند ولی صدای من به عبدولی نمی رسید و درخواست کردم چند لحظه سکوت کنند.»
 بنا ضمن تشکر از حمایت های رسول خادم از خودش ادامه داد: «ابتدا من بسیار تشکر می کنم از رسول خادم، به این خاطر که مرا شرمنده کرد و به عنوان رئیس فدراسیون کشتی از سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی دفاع جانانه ای انجام داد. خیلی از او ممنونم ولی حرف هایی که زده می شد و خطی که داده می شد، همگی برای من عجیب بود. طوری می گویند فیلم محمد بنا را نشان نمی دهیم، انگار فیلم غیر اخلاقی بوده است!»
 او با یادآوری صحبت های خادم که در واکنش به حرف های بنا برای رفتن مطرح شده بود، خاطر نشان کرد: «مگر بعد از صحبت های من راجع به کمبود امکانات، رسول خادم مصاحبه نکرد و نگفت همه این موارد چیزهای تازه ای نیستند؟ و اگر خودش رئیس فدراسیون نبود، به خاطر این کمبودها می رفت. شما برای یک فوتبالی که هیچ چیز نمی شود، چون آقای کی روش گفته 8 دفعه زمین را شخم می زنید و 500 نوع تخم کبوتر و تخم چمن از هلند می آورید و زیرساخت درست می کنید تا به هیچ جای این آقا برنخورد!
بعد من بدبخت حق ندارم بگویم؟ بعد، فردا که المپیک شروع می شود، مردم از شما توقع ندارند چون شما در جایگاه دیگری نشسته اید، بلکه از سرمربی تیم توقع دارند. اگر در المپیک خدای نکرده نتیجه نگیریم و من از کمبود امکانات گلایه کنم، می گویید چرا همان موقع نگفتی. الان دارم می گویم تا نوش دارو بعد از مرگ سهراب نشود.»


منبع : اسپرت