تبیان، دستیار زندگی
پیام ها در اسنپ چت پس از مدتی ناپدید می شوند، اما ظاهرا پولی که در این پلت فرم سرمایه گذاری شده، به این زودی ها ناپدید نمی شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اسنپ چت چیست و چطور درآمدزایی می کند؟


پیام ها در اسنپ چت پس از مدتی ناپدید می شوند، اما ظاهرا پولی که در این پلت فرم سرمایه گذاری شده، به این زودی ها ناپدید نمی شود.

فرآوری: سید محمد   امین سعادت- بخش دانش و زندگی تبیان

اسنپ چت

اسنپ  چت به یکی از محبوب ترین اپ ها برای پیامک  بازی و فرستادن و دریافت کردن عکس تبدیل شده است. اسنپ  چت هم مانند وایبر و وی چت و چت آن یکی از نرم افزارهایی است که می شود از آن برای اس  ام  اس بازی با دوست و آشنا و فامیل استفاده کرد و نگران پول موبایل هم نبود.

اسنپ  چت که در سال 2011 راه اندازی شد، به کاربران اجازه می دهد عکس ها و ویدئوهاشان را ویرایش کنند و با استفاده از فیلترهای مختلف عکس های زیبا و هیجان انگیزی بسازند و سپس این عکس ها را برای دوستان شان بفرستند. این تمام ویژگی های اسنپ چت نیست. این اپلیکیشن همچنین مجهز به سیستم جدید اجراء خودکار ویدیوها است. یکی دیگر از قابلیت های جدید اسنپ چت، طراحی نوع جدید استیکرها است که متحرک است. فرض کنید یک ویدیو کوتاه از خود می گیرید و در این ویدیو سلام می کنید. شما می توانید این ویدیو تصویری خود را تبدیل به استیکر کنید و به مخاطب مورد نظر ارسال کنید.

این ویژگی های جدید برای اسنپ چت از دوسال پیش برای این طراحان این اپلیکیشن مطرح بود.
با توجه به این قابلیت های گفته شده مهم ترین و جدی ترین رقیب اینستاگرام حالا اسنپ چت است و آماده این است که از بقیه رقبا جلو بزند. برعکس اپ های دیگر این خانواده، پیام های تصویری اسنپ  چت پس از به نمایش در آمدن پاک می شوند. مثل پیام های رئیس کارآگاه گجت که بعد از خوانده شدن منفجر می شدند. البته پیام های اسنپ  چت منفجر نمی شوند و باید به این موضوع هم دقت بکنید که بالاخره هر چیزی که از طریق اینترنت فرستاده می شود، به هر حال ممکن است جایی ذخیره شود.
اسنپ  چت هم مانند بسیاری از سرویس های دیگر، قوانین خودش را دارد. برای آنکه بتوانید از اسنپ  چت استفاده کنید باید دست کم 13 سال سن داشته باشید. اگر سن و سال تان کمتر از 13 سال باشد، به قسمت «اسنپ  چت بچگانه» یا به قول خودشان «اسنپ کیدز» هدایت می شوید. اسنپ کیدز نمی گذارد پیام یا عکسی را برای دیگران بفرستید. کاربر در این قسمت تنها می تواند عکس ها را ویرایش و روی گوشی یا تبلت خودش ذخیره کند.

اسنپ چت


تعجب آور نیست که کاربران در اسنپ چت غرق شده اند. اسنپ چتی که زمانی یک شرکت نوپای کوچک بود و حالا تبدیل به یکی از مشهورترین اپلیکیشن های پیام رسان حال حاضر تبدیل شده است و در کنار اعتقاد کاربران، سرمایه گذاران هم به آن اعتقاد دارند و شرمنده نیستند از اینکه چرا با سرمایه گذاری به آن کمک کرده اند.
اسنپ چت به دنبال افزایش 200 میلیون دلاری در سرمایه گذاری جدید است، این بدان معناست که این شرکت در صورت کمک سرمایه گذاران قادر به افزایش ارزش خود خواهد بود.
بر اساس تحقیقات VC، اگر اسنپ چت بتواند 200 میلیون دلار مورد نظر خود را به دست آورد، قادر خواهد بود ارزشی معادل 22.7 میلیارد دلار کسب کند. البته این آمار تنها تخمین زده شده و این ارزش متناسب با این حقیقت است که ارزش هر سهم اسنپ چت 30.72 دلار بماند. این همچنین بدین معناست که اسنپ چت در مجموع بیش از 1.5 میلیارد دلار از سرمایه گذاری به دست آورده است.
در حالی که این ارزش ها موفقیت اسنپ چت را آشکار می کند، هرچه این شرکت گران تر شود، می تواند کار را برای سایر شرکت ها برای رسیدن به موقعیت اسنپ چت سخت تر کند. فیس بوک با خرید اسنپ چت در سال 2013 به مبلغ سه میلیارد دلار همین قصد را داشت؛ اما این اپلیکیشن همچنان به صورت خصوصی روی پای خود ایستاده است.


منبع: ایسنا / جریان