تبیان، دستیار زندگی
تلاش کردیم کلام وحی را با هنر ایرانی زینت دهیم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تلاش کردیم کلام وحی را با هنر ایرانی زینت دهیم

قرآن

مهدی جانفزا، تهیه کننده گرانبهاترین قرآن مزین به هنر اسلامی ایرانی گفت: تلاش كردیم كلام وحی را با هنر ایرانی زینت دهیم تا هنر ایرانی به جهانیان معرفی شود.

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، مهدی جانفزا، تهیه کننده گرانبهاترین قرآن مزین به هنر اسلامی ایرانی در گفتگویی گفت: نقوش مكتوب استفاده شده در این قرآن از هنر دوره صفویه در ایران بهره برده است.

جانفزا ادامه داد: تلاش كردیم كلام وحی را با هنر ایرانی زینت دهیم تا هنر ایرانی به جهانیان معرفی شود.

وی هدف از كتابت نفیس ترین قرآن حال حاضر جهان  اسلام را عمل به وصیت پدر دانست و گفت: در ابتدا نمی دانستیم به چنین مسیری هدایت خواهیم شد فقط تلاش داشتیم در این ١٨سال به بهترین شكل ممكن این كار را انجام دهیم.

جانفزا مهمترین اثر كلام خدا در زندگی شخصی اش را اینگونه عنوان كرد كه  وقتی این كار را شروع كردم ٢٠ سال سن داشتم و فقط نور هادی قرآن مسیر كتابت رو جلو می برد و من فقط برای اتمام كار وسیله بودم و این موضوع رو با تمام وجودم درك كردم.

وی سختی های این پروژه بزرگ را اینگونه مطرح كرد كه قطعا ١٨سال زمان و كار برای یك پروژه می توانست اتقافاتی به غیر از اتفاقی كه اكنون شاهد آن هستیم را رقم بزند، ولی به واقع هادی بودن كلام الله را در تمام مسیر با تمام وجود درك كردم.

جانفزا در پایان درمورد سرانجام كار كتابت نفیس ترین قرآن جهان اسلام گفت:امیدوارم فروش آن منشاء یك فعالیت خیر برای كشور شود.

لازم به ذکر است، خانواده جانفزا در نظر دارد این اثر گرانبها را برای انجام یك عمل خدا پسندانه(ساخت یك پرورشگاه) هزینه كند.

گفتنی است، این اثر گرانبها در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم رونمایی خواهد شد.

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار «به سوی فهم قرآن» از ٢٤ خرداد ماه تا ٨ تیر ماه مصادف با ٧ تا ٢٢ ماه مبارک رمضان به مدت ١٦ روز در مصلی بزرگ حضرت امام خمینی (ره) از ساعت ١٨ الی ٢٣:٣٠ برگزار خواهد شد.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .