تبیان، دستیار زندگی
«بهشت رنگ ها» به نمایش درآمد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«بهشت رنگ‌ها» به نمایش درآمد

title

این روزها گالری شکوه میزبان نمایشگاه گروهی آبرنگ «بهشت رنگ‌ها »، شامل آثار ناصر نور محمدزاده، نادر مهذب نیا و بهنام نورمحمدزاده است.

مناظری از روستاهای قدیمی ایران، بازار تهران، نقاشی هایی از آداب و رسوم مردم ترکمن و عشایر، تصاویری از گل‌های رز و کاغذی را این روزها می‌توان در گالری شکوه به تماشا نشست. مهذب‌نیا در مورد ۲۰ اثر تازه‌ای که در این نمایشگاه ارائه داده است، گفت: در این نمایشگاه  سعی کردم با بهره گیری از رنگ های شاد بخشی از فرهنگ و هویت ایرانی را در قالب نقاشی آبرنگ به مخاطبان آثارم تقدیم کنم.

مهذب‌نیا درباره استفاده از رنگ های شاد  و زنده در آثارش افزود: من از رنگ هایی در آثارم بهره می گیرم که بتواند بخشی از فرهنگ و هویت ایرانی را نشان دهد. دوست دارم  افراد  با نصب کردن تابلوی نقاشی من به روی دیوار خانه شان، رنگ ها و بخشی از تمدن دیرینه مان را وارد زندگی  خود کنند زیرا معتقدم باید به هویت فرهنگی مان ببالیم.

از نظر وی نقاشی آبرنگ دامنه گسترده ای دارد، تکنیک خیس، لکه گذاری و ... هر کدام از تکنیک های آبرنگ به شمار می آیند، وی ادامه داد: من همیشه می گویم هنرمند لکه می گذارد و فضای خیس را ایجاد می کند اما رنگ به جای که باید می رود و شما دخل و تصرفی در آن نخواهید داشت و دست خدا در کار است. بسیار خوشحالم که قابلیت های آبرنگ زیاد است اما هر کدام از این قابلیت ها غیر قابل تکرار است. وقتی بر روی کار دانه های نمک می پاشید، افکت های خاصی در کار ایجاد می کند که دوباره نمی توان آن را بوجود آورد بنابراین می توان گفت هر اثری که هنرمند خلق می کند می تواند حس او و آن چه بر او گذشته را انعکاس دهد.

بهنام نورمحمدزاده دیگر هنرمند این نمایشگاه است که تصاویری از گل های رز و کاغذی را به صورت آزاد و رها نقاشی کرده است، او درباره آثارش در این نمایشگاه گفت: نقاشی هایی که در این نمایشگاه ارائه داده ام همگی ذهنی، احساسی و بدون مدل کار شده اند، این نقاشی ها را بر اساس علاقه زیادی که به كارهای احساسی و رها دارم به تصویر کشیدم. هنگام اجرای كار سعی می كنم هر آنچه در ذهن دارم را بر اساس احساساتم بر روی مقوا  انعکاس دهم.

وی اضافه کرد: آثار قبلی من به خاطر آن که بیشتر از مدل استفاده می كردم در زمره آثار رئال قرار می گرفت که به صورت مشخص تر و دیتیل تر کار می شد اما رفته رفته با تمرین زیاد به این نوع نقاشی که آزاد و رها کار شده رسیدم.

او در این نقاشی ها که گل های رز و کاغذی را به تصویر کشیده از پالت رنگی متنوعی بهره گرفته تا زیبایی های گل ها را در آثارش نشان دهد.

بهنام نور محمدزاده در مورد تاثیر نقاشی‌های پدرش، ناصر نور محمد زاده بر روی آثارش گفت: كارهای پدر بر روی آثارم تاثیرات  زیادی دارد، پدرم استاد من است. من از کودکی به تماشای كار كردن پدرم  می نشستم  و با دقت نگاه می كردم كه چطور كار می كند.

ناصر نور محمدزاده یکی از نقاشان این مجموعه مقیم آفریقای جنوبی است. او  هنرمند پیشکسوت آبرنگ است که تاکنون نمایشگاه های متعدد گروهی و انفرادی در ایران و خارج از ایران داشته است. وی در این نمایشگاه تعداد ۵ اثر ارائه داده که در آن ها مناظری از روستاهای قدیمی ایران، بازار تهران و دو پرتره را به تصویر کشیده است.

نمایشگاه آبرنگ «بهشت رنگ‌ها» تا ۱۲ خردادماه ۹۵ در گالری شکوه دایر است و علاقه‌مندان می‌توانند از این نمایشگاه شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷تا ۲۱ و جمعه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالرى شکوه واقع خیابان فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان امیر نوری، پلاک ۱۹ دیدن کنند.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .