تبیان، دستیار زندگی
حسام عقبایی با اشاره به این که حضور سرمایه گذار در بخش مسکن باید توجیه باشد، گفت: سرمایه گذاران و سازندگان حوزه ساخت و ساز برای آن که بتوانند وارد بافت فرسوده شوند باید زمین و تسهیلات دیربازده در اختیار آنان قرار گیرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آمادگی 90درصد فروشندگان برای عرضه مسکن با قیمت واقعی

حسام عقبایی با اشاره به این که حضور سرمایه گذار در بخش مسکن باید توجیه باشد، گفت: سرمایه گذاران و سازندگان حوزه ساخت و ساز برای آن که بتوانند وارد بافت فرسوده شوند باید زمین  و تسهیلات دیربازده در اختیار آنان قرار گیرد.
بخش اقتصاد تبیان
قیمت واقعی مسکن

وی با تاکید بر این که باید نظارت لازم برای تولید سازه ماندگار و پایدار از سوی دولت صورت گیرد، افزود: علاوه بر این باید فرصت های لازم داده شود، در این صورت می توان تکلیف کرد که "خانه، فلان قیمت فروخته شود."

وی یادآور شد: برای کنترل قیمت مسکن، دولت باید زمین را در اختیار پیمانکار قرار دهد و مثلا یک قرارداد 10 ساله امضا شده  و تولید مسکن صورت گیرد. پس از آن مسکن استیجاری در اختیار طبقات مورد نظر جامعه با افزایش سالانه 2 درصدی اجاره بها قرار  گیرد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این که دولت پس از 10 سال واحدها را به سازنده واگذار کند، ادامه داد: دولت در این حوزه باید تاکید کند به گونه ای سازه ساخته شود که پس از 10 سال کلنگی نشود.

عقبایی همچنین با اشاره به این که هم اکنون بسیاری از سازه ها در تهران 50 سال عمر دارند و قیمت آنها با آپارتمان نو برابر است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 90 درصد فروشندگانی که الان واحدهای مسکونی را عرضه می کنند، این آمادگی را دارند که تولیدات خود را با قیمت واقعی (که الان مسکن به آن رسیده) به فروش برسانند.


منبع: تسنیم

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .