تبیان، دستیار زندگی
سخن گفتن از هولوکاست در میان شارلاتانیزم رسانه ای کار بزرگی است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دومین جشنواره بین المللی كارتون و كاریكاتور «هولوكاست»

title

حسن عباسی برگزاری نمایشگاه و مسابقه کاریکاتور «هولوکاست» را کاری مهم دانست که در زیر فشار شارلاتانیزم رسانه ای سعی دارد حقیقت را بیان کند.

دومین جشنواره بین المللی كارتون و كاریكاتور «هولوكاست» عصر یكشنبه دهم خرداد در سالن سوره حوزه هنری به پایان رسید. در این مراسم حسن عباسی با اشاره به این كه چنین نمایشگاه و مسابقه ای توانسته جو عدم سخن گفتن از یك واقعه موهوم را بشكند، گفت: اهمیت این جوشكنی و آزادگی در این است كه فضای موجود در جامعه بشری را كه در شارلاتانیزم رسانه ای و تحت تسلط نظام صهیونیستی است، به هم زده و پیام دروغین بودن شعار آزادی بیان كشورهای غربی را منتقل كرد. شكستن این جو به انسان های آزاده نیاز دارد و برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین در قالب این نمایشگاه به برگزاركنندگان و هنرمندان شركت كننده در این فراخوان تبریك می گویم.

این استاد دانشگاه همچنین گفت: بر اساس نظرسنجی كه در سال ۱۳۸۲ اتحادیه اروپا درباره یهود و صهیونیزم انجام داد، نشان داده شد كه مردم بیشتر كشورها نفرت عجیبی از یهود و رژیم صهیونیستی دارند و اگر این نفرت نشان داده نمیشود به این علت است كه جریان سلطه به دست آنهاست و با ساختن فیلم و تهیه كتاب و ایجاد فضای روانی، تلاش میكنند بر ذهنیت مردم تاثیر بگذارند.

عباسی با اشاره به این كه تصویری كه الان از هولوكاست وجود دارد این است كه هیتلر در طول پنج سال، شش میلیون یهودی را در كوره های آتش سوزی انداخت، گفت: اما جالب است كه هیچكس نمی پرسد مشكل مردم اتریش، آلمان و ... با یهودیان چه بوده و این موضوع چه ریشه ای داشته است. ما همیشه از جنگ جهانی دوم به بعد را شنیده ایم و نمی دانیم چه شد كه كار به اینجا رسید و اگر هم هولوكاستی وجود دارد، كسی درباره این كه چه شد چنین اتفاقی افتاد حرفی نمیزند.

وی اظهار كرد: می گویند اسلام دین خشونت و تروریستی است، اما اگر هولوكاست وجود داشته باشد، جامعه آلمان كه مسیحی بوده چنین اتفاقی را رقم زده و اثبات هولوكاست مسیحیت را زیر سوال می برد. آن هم در شرایطی كه می گویند پروتستان ها آمدند كه دین روادارانه ای را ترویج دهند، این پرسش به وجود می آید كه آیا یك دین روادارانه به كشتن این تعداد مجوز می دهد؟ با این حساب اگر هولوكاست ثابت شود، آبروی غرب بیشتر از بین می رود.

این تحلیلگر سیاسی ادامه داد: اگر هم از زاویه دیگری به موضوع نگاه كنیم به این نتیجه می رسیم كه مدرنیته سبب این خشونت شده است چرا كه پیشینه فكری شخصی مانند هیتلر، آرای نیچه و هایدگر بوده كه مدرنیته را تایید كرده اند. آیا مدرنتیه اینقدر بی تحمل است كه ۶ میلیون نفر را در كوره بیندازد؟ اگر اینطور است پس چرا به اسلام میگویند دین خشنی است؟

عباسی ادامه داد: این پرسش ها هیچگاه جواب داده نشده كه مگر یهودیها چه كرده بودند كه هیتلر آنها را به قتل رساند و چرا مردم هنوز از یهود و صهیونیست ها نفرت دارند؟ شاید رد پای این مسائل را بتوان در نظام مالی دید كه كشورهای مختلف را دچار بحران كرده و آنها را به ورطه سقوط كشانده است. صهیونیست ها تار و پود نظام مالی تمدن غرب را به دست گرفتند، آنها نظام سرمایه داری و كاپیتالیزم را به وجود آوردند كه باعث ستم های زیادی به مردم شد و حالا با جوسازی رسانه ای تلاش می كنند از جنبش هایی مانند وال استریت ژورنال به نفع خودشان بهره برده و بگویند ما همراه مردم هستیم.

وی در پایان صحبت هایش بار دیگر به اهمیت نمایشگاه كاریكاتور و كارتون هولوكاست اشاره كرد و افزود: این كه چنین اقدامی لرزه به اندام یونسكو و رژیم صهیونیستی انداخته، نشان میدهد اتفاق مهمی رخ داده و امیدواریم این حركت در سینما، شعر، انیمیشن، همایشهای علمی و ... تكرار شود و رزمندگان جبهه آزادی كه كارتونیستهای این نمایشگاه بودند، در عرصه مبارزه با ظلم و ستم تنها نمانند.

در پایان این برنامه و پس از نمایش نماهنگ هایی با محوریت مبارزه با رژیم صهیونیستی، از كتاب دومین مسابقه و نمایشگاه هولوكاست رونمایی شد و با حضور محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری، سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر دومین نمایشگاه كاریكاتور هولوكاست، محسن نوری نجفی و محمدحسین نیرومند از داوران این مسابقه و چند چهره هنری و فرهنگی دیگر از برگزیدگان این فراخوان تقدیر شد.

در عین حال تجلیل از خانواده سه شهید گرانقدر شهید سرلشكر حسن آب شناسان، شهید سعید جان بزرگی و شهید آیت الله محمدعلی شاه آبادی بخش دیگری از این مراسم بود.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .