وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آیت الله هاشمی رفسنجانی: فراموش نکنیم که با مردمی آگاه در جامعه سروکار داریم که دوست دارند حقایق را از تریبون ها، بلند گوها و رسانه های نظام بشنوند و اگر چنین نباشد، دسترسی به رسانه های بیگانه خیلی آسان شده که آنان هم به شکل کاملاً حرفه ای با شناخت کامل
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

توصیه آیت الله هاشمی رفسنجانی به روابط عمومی ها

آیت الله هاشمی رفسنجانی: فراموش نکنیم که با مردمی آگاه در جامعه سروکار داریم که دوست دارند حقایق را از تریبون ها، بلند گوها و رسانه های نظام بشنوند و اگر چنین نباشد، دسترسی به رسانه های بیگانه خیلی آسان شده که آنان هم به شکل کاملاً حرفه ای با شناخت کامل از فرهنگ و جامعه مخاطب، اهداف و برنامه های خویش را به مخاطبین القا می کنند.

هومن بهلولی- روابط عمومی

آیت الله هاشمی رفسنجانی

به گزارش روابط عمومی، آیت الله هاشمی رفسنجانی در دیدار اعضای هیأت موسس خانه ی روابط عمومی ایران، با تأکید بر کارکرد دو سویه روابط عمومی ها برای بیان حرف های حاکمیت و مردم و رساندن پیام متقابل آنان به همدیگر، گفت: روابط عمومی ها در سازمان ها و نهادها، هم حکم گوش را برای شنیدن نکته ها و انتقادات دارند و هم مانند دست و زبان، باید نیازها، نظرها و بایدها و نبایدهای نظام و مردم را بگویند و بنویسند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار حقیقت را شرط اصلی موفقیت روابط عمومی ها در هر جامعه و حاکمیتی دانست و گفت: حقیقت در ذات خویش جذابیت هایی دارد که فطرت هر انسانی آن را می پذیرد و اگر به پیرایه های غیر واقعی آغشته گردد، حتی اگر پذیرش عمومی یابد، مقطعی خواهد بود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، با اشاره به رشد خیره کننده رسانه های مجازی در کشور و تأثیراتی که بر جهت دهی افکار عمومی در جامعه دارند، گفت: دیگر زمان انحصاری کردن اطلاع رسانی در جوامع گذشته است و رسانه های مجازی بر آن عقیده  ی باطل خط بطلان کشیدند که می توان با سانسور و تحریف، حقایق را از مردم پنهان کرد.
ایشان با توصیه ی به مسوولین روابط عمومی های سازمان ها و نهادهای مختلف و متعدد کشور، گفت: نصیحت من به شما به عنوان زبان متقابل مردم و نظام این است که مسایل را خیلی صریح و صادقانه بگویید.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، با بیان این جمله که «مسوولین روابط عمومی وظیفه ی سنگینی دارند»، گفت: این که در همه ی دستگاه ها و نهادها، پست روابط عمومی، ضروری و ماندگار است، به خاطر این است که مسوولین نهادها و دستگاه ها ملزمند در همه ی سطوح نظرات خود را به جامعه برسانند و حرف های مردم را بشنوند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تأکید بر این نکته که نقش میانگی و پل دو سویه ارتباطی روابط عمومی ها بسیار مهم است، گفت: فراموش نکنیم که با مردمی آگاه در جامعه سروکار داریم که دوست دارند حقایق را از تریبون ها، بلند گوها و رسانه های نظام بشنوند و اگر چنین نباشد، دسترسی به رسانه های بیگانه خیلی آسان شده که آنان هم به شکل کاملاً حرفه ای با شناخت کامل از فرهنگ و جامعه مخاطب، اهداف و برنامه های خویش را به مخاطبین القا می کنند.
ایشان با بیان این جمله که «کارکنان روابط عمومی ها باید معتقد باشند که در بخش مهم سازمان  و نهاد خویش مشغول به کارند»، گفت: خوشبختانه سیر آگاهی مردم در همه ی بخش های جامعه کار روابط عمومی ها را آسان و در عین حال پیچیده تر کرده، چون اقناع عمومی وظیفه ی بسیار سنگینی است که باید براساس دانش روان شناسی و جامعه شناسی باشد.
در آغاز این دیدار، آقایان دکتر هوشمند سفیدی، جواد قاسمی، دکتر محمدرضا کریمی، دکتر داود زارعیان و خانم دکتر محبوبه رنجبر، اعضای هیأت موسس خانه روابط عمومی ایران، گزارشی از برنامه ها و فعالیت های خویش ارائه کردند و به بیان دیدگاه های خود در خصوص ضرورت تقویت روابط عمومی در کشور پرداختند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین