تبیان، دستیار زندگی
«ماه عسل» امسال امیدبخش خواهد بود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«ماه عسل» امسال امیدبخش خواهد بود

ناصر کریمان درباره رویکرد برنامه جدید «ماه عسل» و همچنین تغییر در زمان پخش برنامه «حالا مهتاب» با اجرای رضا رشیدپور در ماه رمضان صحبت کرد.

«ماه عسل» امسال امیدبخش خواهد بود

ناصر کریمان مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما در گفتگو با اشاره به تغییراتی که قرار است در برنامه «ماه عسل» ویژه رمضان امسال رخ دهد، بیان کرد: تیم اتاق فکر برنامه «ماه عسل» تاکنون سوژه های بسیاری را جمع آوری کرده و اکنون در مرحله جمع بندی موضوعات و سوژه های مختلف است.

وی ادامه داد: این تیم اکنون در حال استخراج سوژه ها است و بعد باید نوعی غربالگری اتفاق بیفتد تا سوژه ها و موضوعات تکراری سال های پیش را شاهد نباشیم.

تمرکز ما در برنامه امسال روی امیدبخشی است

مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما با اشاره به رویکرد اصلی «ماه عسل» در ماه مبارک رمضان سال جاری عنوان کرد: تمرکز ما در برنامه امسال روی امیدبخشی است و این هدف، مانیفست کلی برنامه است و باید ماحصل تمام موضوعات به این سمت باشد. البته سال های گذشته نیز به صورت پراکنده تلاش می شد که این هدف خروجی برنامه ها باشد. با این حال امسال وجه بارزتری به مساله امیدبخشی در برنامه داده شده است.

کریمان با اشاره به سه عنصری که باید در سوژه ها و مهمانان امسال توجه بیشتری به آنها شود، تصریح کرد: جذابیت، فرم و رسانه ای بودن عناصری است که باید در پرداخت سوژه ها در نظر گرفته شود. ممکن است سوژه و قصه ای انتخاب شود که جذابیت زیادی داشته باشد اما نتواند با مخاطب ارتباط برقرار کند و یا ممکن است نتواند سوار بر جریان رسانه ای شود. بنابراین با توجه به معیارهایی که گفته شد، قصه ها تدارک دیده شده و پلی بک هایی بر این اساس در نظر گرفته می شود.

وی به تغییرات در برنامه امسال نسبت به برنامه های گذشته اشاره کرد و گفت: به هر حال «ماه عسل» یک برنامه گفتگومحور است و امسال آیتم های جدیدی هم دارد که ترجیح بر این است در برنامه دیده شوند و توضیحی درباره آنها ندهیم.

توجه به فضای مجازی دلیل راه اندازی بخش «عکس و مکث» در «حالا خورشید»

مدیر گروه اجتماعی شبکه سه سیما همچنین درباره برنامه «حالا خورشید» که هر روز صبح با اجرای رضا رشیدپور روی آنتن می رود، توضیح داد: رضایتمندی خوبی نسبت به این برنامه وجود دارد. «حالا خورشید» هر هفته به صورت متمرکز یک سوژه را پیگیری می کند و تاکنون از مبحث هویت و پرچم گرفته تا اخلاق و وطن به همه موضوعات پرداخته شده است.

وی در واکنش به اینکه گاهی بعضی از آیتم ها بیش از حد طولانی می شوند و یا توضیحات زیادی درباره یک عکس داده می شود، یادآور شد: عکس های بخش «عکس و مکث» از فضای اجتماعی انتخاب می شود و آن دسته از عکس هایی که جریانی را به راه انداخته اند وارد این بخش می شوند. درواقع از آنجا که قرار است رویکرد برنامه به سمت نگاه جوانان باشد به فضای مجازی بیشتر توجه کردیم.

کریمان اضافه کرد: با این حال هنوز قرار است آیتم های جدیدی در برنامه راه اندازی شود و البته باید توجه داشت که این یک برنامه صبحگاهی و مجله محور است که باید در همین ساختار دیده شود و با تاک شو فاصله دارد.

امشب ویژه برنامه «حالا مهتاب» با اجرای رشیدپور

وی درباره پخش برنامه «حالا مهتاب» نیز گفت: بسیاری از مخاطبان درخواست داشتند که برنامه صبحگاهی رشیدپور شب ها روی آنتن شبکه برود و بتوانند آن را دنبال کنند و احتمال دارد بعد از ایام ماه مبارک رمضان این برنامه متوقف شود و تنها برنامه «حالا مهتاب» را در شب ها داشته باشیم که بعد از ایام ماه مبارک رمضان درباره پخش شبانگاهی برنامه رشیدپور تصمیم گرفته می شود.

به گفته مدیرگروه اجتماعی شبکه سه سیما، برنامه «حالا خورشید» که ساعت ۸ صبح روی آنتن شبکه سه سیما می رود در ایام ماه مبارک رمضان حدود یک تا یک و نیم ساعت دیرتر پخش خواهد شد.


منبع: مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .