تبیان، دستیار زندگی
به گفته دکتر ماندگار این نوع دریچه ها که بدون بخیه یا sutere less نامیده می شود، نوعی دریچه ی بیولوژیک است که از طریق جراحی Minimally invasive و به سرعت می توان آن را به بیمار دچار نارسایی دریچه قلب پیوند کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیوند دریچه قلب بیولوژیک بدون بخیه به 3 بیمارایرانی

به گفته دکتر ماندگار این نوع دریچه ها که بدون بخیه یا sutere less نامیده می شود، نوعی دریچه ی بیولوژیک است که از طریق جراحی Minimally invasive و به  سرعت می توان آن را به بیمار دچار نارسایی دریچه قلب پیوند کرد.

بخش دانش تبیان
پزشکی

به گزارش تبیان به نقل از روز یکشنبه ایرنا از روابط عمومی بیمارستان شریعتی، این پیوندها در سه جراحی جداگانه توسط دکتر حسین ماندگار فوق تخصص جراحی قلب و عروق وهمکارانش به قلب سه بیمار پیوند زده شد.
به گفته دکتر ماندگار این نوع دریچه ها که بدون بخیه یا sutere less نامیده می شود، نوعی دریچه ی بیولوژیک است که از طریق جراحی Minimally invasive و به سرعت می توان آن را به بیمار دچار نارسایی دریچه قلب پیوند کرد، ازاین رو rapid diploing replacement نیز نامیده می شوند.
وی همچنین افزود: در پیوند این دریچه ها به بافت قلب نیازی به بخیه زدن نیست.
ماندگار، کوتاه شدن زمان جراحی و عدم نیاز به استفاده از داروهای ضد انعقادی پس از عمل را از دیگر مزایای استفاده از این نوع دریچه قلبی دانست.
استفاده از این نوع دریچه قلبی جدید تاکنون فقط برای 15 بیمار در دنیا انجام شده است.


منبع: ایرنا
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .