تبیان، دستیار زندگی
ساماندهی پرداخت و مصرف زکات در گلستان/ موعدیان زکات شناسنامه دار می شوند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ساماندهی پرداخت و مصرف زکات در گلستان/ موعدیان زکات شناسنامه‌دار می‌شوند

ساماندهی پرداخت  زکات

تبیان به نقل گزارش خبرگزاری شبستان از گرگان و به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد گلستان، ابراهیم باغبانی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(رحمه الله علیه) گلستان با اشاره به شناسنامه‌ دار کردن موعدیان زکات در استان اظهار کرد: در سال گذشته بیش از 20 میلیارد تومان زکات در استان گلستان جمع‌آوری شده که از این میزان 68 درصد برای تأمین معاش و کمک هزینه تحصیلی فقرا و نیازمندان صرف شده و 32 درصد برای پروژه‌های عمرانی هزینه شده است.

وی با تأکید بر اینکه در مصرف زکات ساماندهی دقیق‌تری شده است، افزود: پیش‌بینی ما برای امسال افزایش خوبی در مقایسه با سال گذشته است اما مهمترین اولویت امسال استان و شهرستان‌ها توجه بیشتری به محرومان و نیازمندان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(رحمه الله علیه) گلستان تصریح کرد: زکات یک امر الهی است و همه از جمله مسئولان دستگاه‌های اجرایی مانند جهاد کشاورزی، سازمان تبلیغات و دیگر نهادها می‌توانند برای دریافت زکات و بازگو کردن احکام نقش‌آفرینی کنند.

وی با اشاره به اینکه جمع‌آوری زکات یکی از طرح‌های مشارکتی این نهاد است، تصریح کرد: جمع‌آوری طرح زکات واجب و مستحبی و هزینه کرد آن براساس فقه شیعه و اهل سنت در همان مکانی که جمع‌آوری شده مطابق نیت‌های زکات‌دهندگان و پرداخت درصدی تشویقی دولت به طرح‌های زکات حمایتی، عمرانی و عام‌المنفعه انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(رحمه الله علیه) استان گلستان گفت: هم‌اکنون کمیته امداد امام خمینی(رحمه الله علیه) استان گلستان 57 هزار خانوار با جمعیت افزون بر 110 هزار نفر را تحت پوشش دارد.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.