تبیان، دستیار زندگی
به دنیال احیا مجد و عظمت اسلام و ایران در جهان هستیم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

به دنیال احیا مجد و عظمت اسلام و ایران در جهان هستیم

احیا مجد و عظمت اسلام

تبیان به نقل از گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در مراسم تجلیل از دستاوردهای جدید بیمارستان بقیه الله گفت: گزارش امیدبخش و افتخارانگیزی بیمارستان بقیه الله ارایه شد و این از افتخارات بزرگی است که ظرف سالهای اخیر نشانه ای از افتخاری تحسین برانگیز بر سینه سپاه می دانیم و آن را تبریک می گوییم.

وی اظهار کرد: قطعا قرار گرفتن در امتداد 5 بیمارستان برتر در میان 850 بیمارستان در ارزیابی جدی و سختگیرانه با مقایسه شاخصهای پیشرفت و استانداردهای موجود را در طی چند سال هرگز یک تصادف و شانس نیست.

وی با اشاره به اینکه این موضوع نشاندهنده تلاشهای سیستماتیک و برنامه‌ریزی برخاسته از انگیزه یک مجموعه است اظهار داشت: تقدیر و تشکر می کنم از تلاشهای بی دریغ مدیران اتباع و پرستاران و عوامل خدماتی و تمام کسانیکه در آفرینش این افتخار نقش ایفا کرده‌اند.

وی تصریح کرد: این امر نشانه برقراری فرایندهای منظمی است که به وجود آمده و ایجاد فرهنگ کرده است تا این موفقیتها باقی بمانند شان دانشگاه بقیه الله همین است به دلیل اینکه هدف اصلی ما پیریزی یک تمدن است و به دنبال احیای مجد عظمت ایران و اسلام هستیم و این کار به سادگی امکانپذیر است.

سردار سلامی تصریح کرد: قبل از رنسانس نیز ایران و اسلام در عرصه تمدن نقش اول ایفا کرده‌اند و حتی رنسانس بر پای پیشرفتهای علمی و شکوفایی اسلام و ایران در اروپا شکل گرفت.

وی تصریح کرد: در دنیای پزشکی ابن سینا به عنوان رئیس اتباع در دنیا شناخته شده است و با 14 جلد کتاب قانون در پی 700 سال در دانشگاههای معتبر جهان شناخته می شود.

وی با بیان اینکه زکریای رازی پدر علم پزشکی و دانشمندان مسلمان است ادامه داد: ابوریحان بیرونی و عمر خیام، خواجه نصیرالدین طوسی، ابن هیثم و بسیاری از دانشمندان ایران و جهان اسلام در آفرینش علوم و پی ریزی نظام علمی جهان نقش اساسی ایفا کرده‌اند.

سردار سلامی تصریح کرد: جبر محصول تلاش خوارزمی است الگوریتمی نامی برگرفته از نام این دانشمند است امروز فضای دیجیتال مدیون کشف عدد صفر توسط دانشمندان مسلمان است.

وی با تاکیدات رهبر انقلاب درخصوص دستیابی ایران به برترین یافته‌های علمی اظهار کرد: رهبر انقلاب برای کشور و جهان اسلام دستیابی به هویت از دست رفته را هدف قرار داده اند و اگر امروز شاهد پرتاب ماهواره موشک با دقت بالا و فناوری های هسته ای و سایر فناوریهای مدرن هستیم این عوامل برای ما موضوع ساده ای است و اعجاز نیست این ظرفیت و استعداد قرنها قبل در مسلمانها وجود داشته است.

وی گفت: در مسیر مرز و عظمت گذشته در حال حرکت هستیم که ما می توانیم و باید به تدریج به نقطه مرجع علمی تبدیل شویم.

وی ادامه داد: در مختصات علمی جهان ما باید نقطه مرجع باشیم و تمام پیشرفتها براساس پیشرفت ما سنجیده شود.

سردار سلامی ادامه داد: علم پزشکی واقعا علمی الهی است البته مسیر طولانی طی کرده است پزشکی، هنر، علم و حکمت است برجستگی بیمارستان بقیه الله در این است که در حال رجعت به اخلاق پزشکی براساس فضیلت است یعنی برقراری رابطه شفابخش میان پزشک و بیمار.

وی با بیان اینکه طب اسلامی از میان 4 مفهوم زیبا عبور می کند اظهار کرد: طب اسلامی براساس دلسوزی انگیزه و ایمان واقعی شکل می گیرد و حرف زدن طبیب با بیمار بخشی از درمان است نظام خدماتی بیمارستان در رابطه پزشکی با بیمار قدرتی بیشتر از دارو در درمان داردامروز حتی غرب از روش فلسفه پزشکی نوین خود ناتوان است و نرخ بودجه درمانی ایالت امریکا نسبت به تولید ناخالص ملی 17 درصد است و این بالاترین نرخ تخفیف بودجه است در حالیکه مرگ و میر نوزادان در امریکا در میان کشورها رتبه 13 را به خود اختصاص داده است.

وی اظهار کرد: نقطه درخشش بیمارستان بقیه الله تکیه گاههای معنوی و انگیزه های معنوی است که به دانش و مهارتهای پزشکی پزشکان ارزشهای افزوده را ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه به انگیزه های قوی شما افتخار می کنیم گفت: در موضوع مدیریت فرایندهای درمان پیشرفته ترین روشها و اصلاح انها را براساس فرهنگ غنی اسلامی طراحی کنیم و انشالله این رتبه را حفظ کنیم و قله‌های افتخار را طی کنیم.

در پایان این مراسم از اطباء برتر این بیمارستان تقدیر شد.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .