تبیان، دستیار زندگی
مسئولیت سنگینی به دوش بسیجیان است/همه نسبت به منصب های خود مسئولیت پذیر باشند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسئولیت سنگینی به دوش بسیجیان است/همه نسبت به منصب‌های خود مسئولیت‌پذیر باشند

آیت الله علوی گرگانی

تبیان به نقل از گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت الله علوی گرگانی، مرجع تقلید شیعیان امروز (10 خرداد) در دیدار جمعی از فرماندهان و مسئولین عقیدتی و نظارت بسیج ادارات کشور، عنوان کرد: مسئولیت سنگینی به دوش بسیجیان است و مسأله بسیج در میان مسئولین مسئولیت سنگینی تلقی می‌شود و مسئولیت شما در نظارت و ارشاد بالاتر از دیگران است.

مرجع تقلید شیعیان اظهار داشت: قرآن بهترین راهنمای بشر است و اگر موعظه می‌خواهید، قرآن کریم برای شما کافی است.

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: قرآن کریم می‌فرماید که این کتاب نمی تواند برای همه موعظه باشد، بلکه برای افراد خاصی است و این افراد با توجه به آیه 26 سوره «ص» کسانی هستند که قرائت کتاب خداوند را دارند و قرآن را تلاوت می‌کنند و نماز جماعت به پای می‌دارند و هر آنچه که دارند، انفاق می‌کنند.

وی ادامه داد: انفاق به معنای اعطا کردن است و مختص به مال نیست، بلکه انفاق در علم، مال، قدرت و خدمت نیز شامل می‌شود، بنابراین انفال به معنای هر آنچه که خداوند به انسان داده است، می‌شود و منصب‌ها و شغل‌ها نیز در این دسته قرار می‌گیرد.

مرجع تقلید شیعیان با بیان این که همه ما باید نسبت به منصب‌های خود مسئولیت پذیر باشیم، گفت: کسانی که در ادارات و سازمان‌ها خدمت می‌کنند، مأموریت الهی دارند و باید در خدمت اسلام و برای رضای خداوند کار کنند.

آیت الله علوی گرگانی تأکید کرد: مسئولیت‌ها باید به گونه ای باشد که بدنه نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی آسیب نبیند، منصب و مسئولیت‌های ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم در برابر خداوند پاسخگو باشیم.

وی افزود: منصب نظارت، منصب بزرگ و خطیری است و افرادی که در این زمینه خدمت می‌کنند، باید به وظایف خود عمل کنند.

مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: ما باید در نظام‌های کاری خود، آزمون‌هایی برگزار کنیم تا مسئولیت شناسی افراد را افزایش دهیم و کاستی‌ها و نقصان‌های افراد را به آنها تذکر دهیم.

آیت الله علوی گرگانی اظهار داشت: انسان مومن باید سنگینی مسئولیتی که خدا به دوش آنها گذاشته است، احساس کند و در برابر مسئولیت‌ها پاسخگو باشد.

وی با بیان این که در مسئولیت‌های خود کوتاهی نداشته باشید و خدمت را به کمال برسانید، گفت: بهترین نظام در دنیا نظام جمهوری اسلامی ایران است، ممکن است که در برخی جاها مشکلات و مسائلی وجود داشته است، اما این نظام بر اساس مبانی اسلامی شکل گرفته است و درصدد اجرای احکام الهی است.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .