تبیان، دستیار زندگی
رییس پلیس فتای ناجا درباره حملات سایبری اخیر به سایت های سازمان دولتی توضیحاتی را ارائه
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

واکنش فتا به حمله هکرها به 8 سایت ایرانی

رییس پلیس فتای ناجا درباره حملات سایبری اخیر به سایت های سازمان دولتی توضیحاتی را ارائه کرد.

بخش ارتباطات تبیان
پلیس فتا

سردار سیدکمال هادیان فر در حاشیه گردهمایی روسای پلیس های آگاهی ناجا با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره حملات سایبری اخیر به سایت سازمان هایی چون سازمان ثبت اسناد، مرکز آمار و... اظهار کرد: در روز چهارم خردادماه از طرف سه شرکت با محوریت عربستان، به 8 سایت حمله شد که دو مورد آن منشاء داخلی و شش مورد منشاء خارجی داشت.

وی ادامه داد: البته این هکرها ربطی به دولت سعودی نداشته و از کشور عربستان بوده اند.

رئیس پلیس فتای ناجا با بیان اینکه این افراد و آی .پی های آنان شناسایی شده و در اختیار اینترپل قرار گرفته اند درباره اینکه آیا حمله متقابلی از طرف کشورمان به عربستان بوده یا خیر؟ گفت: حمله سازمان یافته ای وجود نداشته که اگر هم موردی بوده به شکل شخصی انجام شده است.

حمله سازمان یافته ای وجود نداشته که اگر هم موردی بوده به شکل شخصی انجام شده است

هادیان فر اضافه کرد: حمله صورت گرفته به خاطر ضعف امنیتی بوده و ما این موضوع را به صاحبان سایت ها اطلاع داده ایم.

35 درصد از جرایمی که در پلیس فتا رسیدگی می شود مربوط به تلگرام است

وی با بیان اینکه تقریبا 35 درصد از جرائمی که در پلیس فتا به آن رسیدگی می شود مربوط به تلگرام است، گفت: این آمار در سال جاری 47.5 درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس فتای ناجا در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اجرای فاز 1 و 2 طرح عنکبوت گفت: هر اقدام مجرمانه ای که در فضای مجازی انجام شود از سوی پلیس رصد شده و به پلیس امنیت اخلاقی و دستگاه قضایی ارجاع داده می شود.

هادیان فر همچنین درباره فروش موادمخدر در فضای مجازی اظهار کرد: این موضوع از مواردی است که پلیس فتا به جد پیگیر آن است البته در سال گذشته این آمار 62.5 درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس فتای ناجا با اشاره به ایجاد هرهفته 80 هزار سایت با اهداف مجرمانه در سراسر جهان خاطرنشان کرد: با این آمار نمی توان ادعا کرد که صد درصد جلوی جرائم گرفته می شود؛ اما پلیس فتا با تمام توان با این جرائم برخورد خواهد کرد.


منبع : ایتنا