تبیان، دستیار زندگی
عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: سازمان فناوری اطلاعات ایران 10 برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد افزایش کسب و کار توسط بخش خصوصی را تعریف و برنامه ریزی کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تولید محتوای داخلی 10 برابر می شود

عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: سازمان فناوری اطلاعات ایران 10 برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد افزایش کسب و کار توسط بخش خصوصی را تعریف و برنامه ریزی کرده است.

بخش ارتباطات تبیان
محتوا

خسرو سلجوقی روز گذشته در حاشیه برگزاری نخستین هم اندیشی بین المللی کلان داده ها در پژوهشکده اسانس های طبیعی دانشگاه کاشان، اشتغال زایی را از مهمترین فواید اجرای این پروژه دانست و اظهار کرد: هر برنامه کاربردی تولید محتوا در فضای مجازی که نوشته شود پیش بینی می شود زمینه اشتغال دو نفر فراهم شود.
وی به نوشتن حدود 50 هزار برنامه کاربردی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این پروژه در سال گذشته زمینه اشتغال 100 هزار نفر را درکشور فراهم کرد که باید برای حل نیاز کشور این برنامه ها ارتقاء یابد.
عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های آپ ها (برنامه های کاربردی) که در سیاست اقتصاد مقاومتی دیده شده این است که درون زا و برون گرا باشد، تصریح کرد: این برنامه های کاربردی می تواند علاوه بر تولید داخلی، در صادرات و بازار خارجی نیز توزیع و کاربرد داشته باشد و از جمله ویژگی های این بخش این است که نیاز به سرمایه گذاری هنگفتی ندارد و با وسایلی همچون تبلت، رایانه و با خط اینترنت می توان به تولید محتوا پرداخت.

هر برنامه کاربردی تولید محتوا در فضای مجازی که نوشته شود پیش بینی می شود زمینه اشتغال دو نفر فراهم شود

سلجوقی خاطر نشان کرد: 70 درصد درآمد هر اپی که نوشته می شود عاید نویسنده می شود و این طرح فرصتی مناسب برای کسب و کار جوانان است.
وی سرمایه انسانی، فناوری ارتباطات و اطلاعات و شکل گیری فرایند نوآوری را سه عامل دانایی در کشور دانست و افزود: ایجاد مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و توسعه فناوری های نوین ساختار لازم برای تربیت نیروی انسانی کارآفرین است.
عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطر نشان کرد: در زمینه کسب و کار از بین 180 کشور، ایران رتبه 143 را دارد که این رتبه خوبی نیست.
سلجوقی حاکم بودن الگوهای سنتی را از جمله مشکلات دانست و افزود: با توجه به عصر فناوری و ارتباطات، شناخت چالش ها یکی از بحث های اصلی است.
وی ادامه داد: امسال در راستای دستورات مقام معظم رهبری که سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نامگذاری شده است ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل شد و سازمان فناوری اطلاعات ایران در این راستا 10 برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد افزایش کسب و کار توسط بخش خصوصی را تعریف و برنامه ریزی کرده است.


منبع : ایسنا