تبیان، دستیار زندگی
6 روز از مرگ فاطمه کوچولو کودک 5 ساله به دلیل افتادن در حوضچه پارک کوهسار می گذرد و اکنون اعضای شورای شهر تهران به دنبال شناسایی مقصر هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شورای شهر تهران پیگیر مرگ فاطمه کوچولو

6 روز از مرگ فاطمه کوچولو کودک 5 ساله  به دلیل افتادن در حوضچه پارک کوهسار می گذرد و اکنون اعضای شورای شهر تهران به دنبال شناسایی مقصر هستند.

بخش اجتماعی تبیان
فاطمه ، کوهسار

شورای شهر تهران  در اولین جلسه خود بعد از این حادثه، نسبت به بررسی زوایای مختلف این حادثه در صحن علنی اقدام کرد و آنگونه که رییس کمیته عمران شورای شهر تهران عنوان کرده، قرار است سازمان پارک ها با ارائه طرحی، طی مدت زمان مشخص نسبت به اصلاح وسایلی که می تواند برای کودکان خطرساز باشد در پارک ها اقدام کند.
اقبال شاکری با اشاره به دلجویی اعضای شورای شهر از خانواده فاطمه کودکی که در پارک کوهسار جان خود را از دست داده بود، گفت: عصر روز گذشته بنده به همراه رحمت اله حافظی رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از محل فوت این کودک 5 ساله بازدید کردیم.

وی با بیان اینکه از مسئولان پارک درخواست شد که آب حوض را خالی کنند تا دقیقا محل وقوع این حادثه را بررسی کنیم، تصریح کرد: همچنین با اهالی محل و شورایاران نیز صحبت کردیم و پس از آن به دیدار خانواده فاطمه رفتیم.
رییس کمیته عمران شورای شهر تهران با اشاره به اینکه خانواده فاطمه کوچولو خانواده ای بسیار محروم و ضعیف هستند که مشکلات متعددی را از سر گذرانده و این حادثه خانواده را تقریبا متلاشی کرده است، گفت: با این حال تنها خواسته این خانواده برخورد با مسببان این حادثه و عدم ضایع شدن حق کودکشان بود.
شاکری نبود دریچه و توری بر روی پمپ را یکی از عوامل ناامنی محل دانست که متاسفانه سبب جانباختن این کودک شده است و اظهار داشت: به علت نبود دریچه کاری نداریم، چراکه باید پیمانکار و ناظر دقت بیشتری می کردند.
وی با بیان اینکه عمق حوضچه تنها 30 سانتیمتر است، ادامه داد: باید روی چاله گودال و پمپ آب توری و دریچه نصب می کردند تا این مشکلات ایجاد نشود.
رییس کمیته عمران شورای شهر تهران با تاکید بر این نکته که این موضوع باید از طریق قوه قضاییه حل و فصل شود گفت: با این حال ما به عنوان اعضای شورای شهر باید به این موضوع فراتر از سقف یک قرارداد با پیمانکار و اخراج کارمند خدمات شهری و عزل شهردار ناحیه، بیاندیشیم و باید کاری کنیم عبرتی برای دیگران شود.
شاکری افزود: اعضای شورا درخواست و تقاضای خود مبنی بر پیگیری دقیق و سریع موضوع و برخورد با مسببان را به مدیریت شهری اعلام کردند؛ متاسفانه در پارک های ما وسایل ناامن بسیاری وجود دارد و باید معاونت خدمات شهری و سازمان پارک ها برای حل این ناامنی در پارک ها برنامه ای ویژه به شورای شهر ارائه کند تا ظرف مدت مشخص این زمینه های ناامنی در بوستان های کل تهران از بین برود.


منبع: ایسنا