تبیان، دستیار زندگی
لزوم پیاده کردن آرایه های قرآنی در زندگی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

لزوم پیاده کردن آرایه های قرآنی در زندگی

آرایه های قرآنی در زندگی

معاون رئیس جمهور بر لزوم تحقیق و پژوهش برای درک مفاهیم قرآنی تاکید کرد و گفت: هر چند که ظاهر قرآن هم امر مقدسی است وانسان باید انس لازم را با آن داشته باشد ولی مهم پیاده شدن آن در زندگی است.

تبیان به نقل از گزارش خبرگزاری مهر، شهیندخت ملاوردی در حاشیه هفتمین همایش بین‌المللی تجلیل از بانوان فعال قرآنی با اشاره به تلاش ارزشمند سازمان اوقاف برای شناسایی بانوان فعال قرآنی در داخل و خارج کشور، عنوان کرد: بحمدالله امروز شاهد برپایی هفتمین دوره این رویداد قرآنی در عرصه های مختلف آموزش، قرائت، ترتیل، مفاهیم، پژوهش و... هستیم.

وی با اشاره به انتخاب شعار «بانوان امت، طلایه داران انس و عمل با قرآن» برای پنجمین روز برگزاری بزرگترین رویداد قرآنی جهان اسلام، گفت: یکی از عرصه های مهم در این حوزه تحقیق و پژوهش است که باید در این بخش به حوزه درک مفاهیم این کتاب آسمانی توجه ویژه ای صورت بگیرد.

معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد که در صورت دست یابی و درک مفاهیم قرآن کریم و پیاده سازی آن در زندگی خود بتوانیم زندگی و اخلاق قرآنی مناسبی داشته باشیم.

مولاوردی خاطرنشان کرد: هر چند که ظاهر قرآن هم امر مقدسی است و انسان باید انس لازم را با آن داشته باشد ولی مهم پیاده و جاری کردن این آرایه های قرآنی در زندگی است.

وی تصریح کرد: معاونت امور بانوان ریاست جمهوری نیز به عنوان یکی از دستگاه های ستادی در این حوزه کارگروه تخصصی تعمیق باورهای دینی را راه اندازی کرده است که تاکنون نشست های متعددی را در زمینه «زن، معرفت دینی و اندیشمندان معاصر» را به منظور ترویج دیدگاه ها و برنامه های خود برگزار کرده است.

معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهور افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال نیز شاهد برپایی چندین نشست مرتبط با این مقوله خواهیم بود که در تلاشیم همزمان با روز زن نشست ملی این برنامه را برگزار کنیم تا بتوانیم از یافته های این سلسله نشست ها برای برنامه ریزی هر چه بهتر اقدامات خود استفاده کنیم.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .