تبیان، دستیار زندگی
مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان: ظرفیت های قرآنی موجود در استان با هیچ استانی قابل قیاس نیست
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان: ظرفیت های قرآنی موجود در استان با هیچ استانی قابل قیاس نیست

ظرفیت های قرآنی

تبیان به نقل از گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد حسین بلک روز شنبه درهمایش به سوی شهر خدا که با حضور جمعی از مسئولان موسسات قرآنی، خانه های عالم شهری و روستایی استان، مدرسان و حافظان کل قرآن در سرسرای سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد اظهار کرد: درسال 94 به همت استاندار پیشین در ماه رمضان برنامه های خوبی برای توجه هرچه بیشتر دستگاه های اجرایی استان تدارک دیده شد و انتظار می رود در سال جاری این توجه تداوم داشته و برنامه های متنوع تری در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: در زمان حاضر بیش از 200 موسسه قرآنی در سطح استان فعالیت می کنند که تعداد قابل توجهی از خانه های قرآنی سطح استان در روستاها بوده و با حداقل امکانات فعالیت خوبی دارند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان ادامه داد: موسسات قرآنی استان در سال های اخیر به فعالیت های پراکنده روی نیاورده و به صورت تخصصی دوره های قرآنی را برگزار می کنند که تاکنون نیز عملکرد قابل قبولی را در این بخش شاهد بوده ایم.
وی بیان کرد: استان خوزستان ظرفیت های بالایی در زمینه های قرآنی دارد که باید با ایجاد بستر های مناسب این استعدادها را شکوفا کرده و همواره جایگاه خود را در سطح کشور ارتقاء دهیم.
حجت الاسلام بلک تصریح کرد: یکی از اقدامات شایسته ای که در سال های اخیر به آن پرداخته شده است بحث تشکیل شورای عالی قرآنی در جهت توسعه موسسات و خانه های عالم در استان است که در سال جاری با حداکثر جلسات در حال برگزاری است و امید می رود بتوانیم در این شورای عالی مصوبات خوبی را در جهت حمایت از موسسات قرآنی به مرحله اجرا درآوریم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان همچنین در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران گفت: ارائه طرح جامع قرآنی یکی از مهمترین مصوبات شورای عالی قرآنی استان بود که با این مصوبه مجموعه های قرآنی از سردرگمی و موازی کاری خارج می شوند.
حجت الاسلام بلک افزود: این شورا پس از چند جلسه که به دلایل مختلف تشکیل نشد، امروز به ریاست سرپرست استانداری خوزستان تشکیل و در این جلسه تصمیمات خوبی برای ساماندهی و توسعه موسسات قرانی اخذ شد.
وی افزود: در شورای عالی توسعه قرآنی علاوه بر تصویت طرح جامع قرآنی، مقرر شد بخشی را برای حمایت از جامعه قرآنی در سطح استان تشکیل و تمامی طرح ها در یک کمیته گردآوری شده و پس از بررسی باتوجه به اعتباری که از سوی شورای توسعه قرآنی پیش بینی می شود به مرحله اجرا برسند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان ادامه داد: همچنین تشکیل کمیته نظارت برعملکرد صحیح مالی و برنامه ریزی تصمیمات شورای عالی توسعه قرآنی از دیگر مصوبات این جلسه بود.
وی همچنین به نقش مردم در اداره موسسات قرآنی اشاره کرد و گفت: از برجسته ترین نقش های قرآنی در استان نقش موسسات و مجموعه های مردمی است که با امکانات خود با دریافت مجوزهای قانونی فعالیت خوبی دارند که این همایش در راستای تقدیر از زحمات این موسسات قرآنی برگزار شد.
حجت الاسلام بلک افزود: همچنین دراین همایش به تعدادی از حافظان کل قرآن و مدرسان که در آزمون های مربوطه رتبه های مناسبی را کسب کرده بودند گواهینامه مربوطه اعطا شد.
وی ادامه داد: امسال سعی داریم در ماه مبارک رمضان در راستای توسعه بیشتر فرهنگ قرآنی گام برداریم که یکی از برنامه های اصلی ما توسعه فرهنگ جمع خوانی است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان افزود: مراسم جمع خوانی در سال های گذشته با همکاری صدا و سیمای مرکز استان به خوبی برگزار شده و امسال نیز این محفل های جمع خوانی قرآن در شهرستان های مختلف برگزار خواهد شد.
وی اظهار کرد: توسعه محافل انس با قرآن نیز در سال جاری یکی دیگر از برنامه های ما به شمار می رود و در تمامی شهرستان ها برنامه هایی را در ماه مبارک رمضان پیش بینی کرده ایم.
حجت الاسلام بلک افزود: درسال جاری نیز با هماهنگی مسئولان استان بخصوص سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرار شد 15 هزار جلد قرآن کریم برای مراکز قرآنی و مساجد تامین شود.
همایش به سوی شهر خدا روز شنبه با حضور فرج الله خبیر سرپرست استانداری خوزستان،جمعی از مسئولان موسسات قرآنی، خانه های عالم شهری و روستایی استان، مدرسان و حافظان کل قرآن در سرسرای سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار و در پایان از 38 نفر در آیینی تجلیل به عمل آمد.
7152/6064


www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .