تبیان، دستیار زندگی
مسابقات قرآن ایران برای دنیا پیام دارد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مسابقات قرآن ایران برای دنیا پیام دارد

قرآن

نماینده کشور هندوستان در سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن اظهار کرد: ایرانیها در همه زمینه ها ابتکار دارند واین ابتکار درمسابقات بین المللی قرآن ایران نیز دیده می شود.

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر، محمد حنیف از کشور هندوستان با اشاره به برگزاری سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن اظهار کرد: در مرحله مقدماتی مسابقات شرکت کرده و به مرحله نیمه نهایی صعود کردم و در مرحله نیمه نهایی هم تلاوت داشتم.

وی افزود: بنده در مسابقات زیادی شرکت کرده ام اما سطح مسابقات قرآن ایران را خیلی بالا می دانم و همین که نمایندگان بیش از ۷۰ کشور جهان به این مسابقات آمده اند به این معنی است که این مسابقات از سطح بالایی برخوردار است.

حنیف ادامه داد: در مسابقات قرآن دیگر کشورها که حضور داشته ام، می دیدم که مسابقات آنها فقط رقابت بود اما در مسابقات بین المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اینکه شاهد رقابت قاریان و حافظان هستیم، یک هدف خاصی نیز از سوی دست اندرکاران این مسابقات دنبال می شود.

وی در ادامه گفت: ایرانی ها در همه زمینه ها ابتکار دارند و این ابتکار در مسابقات بین المللی قرآن ایران نیز دیده می شود که در قالب برگزاری مسابقات قرآن، پیام جهانی «یک کتاب، یک امت» را دنبال می کنند و مشابه این اتفاقات در دیگر کشورها وجود نداشته است.

نماینده کشور هندوستان در سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن یادآور شد: برای من خیلی جالب است که مسابقات قرآن ایران شعار «یک کتاب، یک امت» را دنبال می کند و در واقع مسابقات ایران با این کار یک پیام خاصی را به دنیا می دهد که قرآن وسیله وحدت همه مسلمانان دنیا است.

وی عنوان کرد: همچنین ویژگی مسابقات قرآن ایران این است که شرکت کنندگان در آن از چندین فیلتر عبور کرده اند تا به رقابت های نیمه نهایی این مسابقات رسیده اند و در واقع از بهترین ها هستند.

محمد حنیف در پایان گفت: همه چیز در سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن ایران خوب است.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .