تبیان، دستیار زندگی
جامعه القرآن الکریم و اهل بیت(ع) شهرستان جلفا افتتاح شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جامعه‌القرآن‌ الکریم و اهل‌بیت(ع) شهرستان جلفا افتتاح شد

قرآن

جلفا - مدیر دفتر نمایندگی اوقاف شهرستان جلفا از افتتاح جامعه‌القرآن‌ الکریم و اهل‌بیت(ع) شهرستان و عقد قرداد این موسسه با اداره اوقاف و امور خیریه جلفا در خصوص مباحث قرآنی خبر داد.

به گزارش تبیان به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه آذربایجان شرقی، حجت‌الاسلام سیدتقی عمادی‌وحدی دوشنبه گفت: محل جامعه‌القرآن الکریم این شهرستان موقوفه‌ای‌ بود که در زمینه‌ی کارهای فرهنگی و قرانی وقف شده بود؛ از این رو ایجاد موسسه قرآنی بهترین گزینه برای این مکان بود.

وی افزود: این اقدام در جهت توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی در شهر و همچنین مکانی برای برگزاری مسابقات قرآنی و تربیت حافظان و قاریان قرآن انجام شده است که پس از افتتاح این موسسه، قراردادی در خصوص مباحث فرهنگی و قرآنی با اداره اوقاف شهرستان جلفا منعقد شد.

مدیر دفتر نمایندگی اوقاف شهرستان جلفا خاطر نشان کرد: مدت این قرارداد به صورت رسمی یک‌ساله بوده اما این تعامل ادامه خواهد داشت و اگر مورد استقبال مردم قرار بگیرد برنامه‌ها و همکاری ما نیز بیشتر خواهد شد.

وی گفت: هدف از این تعامل، تحقق منویات رهبری در خصوص پرورش قاریان و حافظان قرآن و همچنین جهت‌دهی به مسیر زندگی جوانان و خانواده‌ها به سمت فرهنگ قرآنی است؛ چرا که تمامی مشکلات موجود در جامعه نتیجه‌ی عمل نکردن به دستورات و اصول قرآنی بوده است.

حجت‌الاسلام عمادی‌وحدی با بیان اینکه گر بتوانیم حتی یک دانش‌آموز را حافظ قرآن کنیم، کار بزرگی کرده‌ایم، افزود: اگر دانش‌آموزان و جوانان به سمت فراگیری مباحث قرآنی سوق داده شوند؛ از این‌رو این افراد در خانواده و دوستان خود نیز تاثیر گذاشته و در نتیجه این فرهنگ اصیل دینی در جامعه ترویج داده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دفتر اوقاف و امور خیریه شهرستان جلفا آماده عقد قرارداد با سایر نهادها به‌منظور ترویج و پرداخت به مباحث قرآنی است،   یادآور شد: تعامل ادارات و موسسات با یکدیگر در خصوص مباحث قرآنی و ترویج آن بسیار موثر بوده و باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود.

مدیر دفتر نمایندگی اوقاف شهرستان جلفا در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: ورود به مباحث قرآنی و ترویج فرهنگ اصیل آن در جامعه وظیفه‌ی ما بوده و ما نیز در یک حرکت گسترده سعی در تحقق اهداف خود در خصوص تبلیغ معارف قرآنی کرده‌ایم.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .