تبیان، دستیار زندگی
فرمانده ناجا گفت: هدف ما در مبارزه با قاچاق، برخورد با دانه درشت هاست اما دانه کوچک ها را هم رها نمی کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دانه درشت ها در دستان پلیس

فرمانده ناجا گفت: هدف ما در مبارزه با قاچاق، برخورد با دانه درشت هاست اما دانه کوچک ها را هم رها نمی کنیم.

بخش اجتماعی تبیان
سردار حسین اشتری

سردار حسین اشتری در حاشیه گردهمایی روسای پلیس آگاهی استان های سراسر کشور با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: یکی از اهداف برگزاری این همایش بررسی عملکرد همکاران در سال گذشته است.
وی افزود: هدف دیگر برنامه ما این است که برنامه ها و سیاست های در پیش رو طی سال جاری را تبیین کنیم و اگر ابهامی وجود دارد برطرف شود.
فرمانده ناجا با اشاره به اولویت های پلیس آگاهی در سال 95، گفت: اولین اولویت ما برخورد و مقابله با باندهای بزرگ قاچاق کالا و ارز است که در این زمینه اقدامات اولیه خوبی صورت گرفته و مجموعه ناجا بر اجرای این مأموریت اهتمام دارد.
وی اولویت دوم را پیشگیری و مقابله با سرقت عنوان کرد و گفت: قرارگاه سرقت از سال 93 راه اندازی شد و  امسال همچون سال گذشته تقویت می  شود.
سردار اشتری افزود: یکی از دستورات ما این است که در استان ها همه مسئولینی که با این موضوع مرتبط هستند با اقدامات پیشگیرانه به نیروی انتظامی کمک  کنند.
فرمانده ناجا تأکید کرد: یکی از اقدامات امسال ما این است که بتوانیم اموال سوءسرقت رفته را مسترد کنیم چرا که همواره یکی از مشکلات ما این بوده که اموال مکشوفه به درستی شناسایی نمی شدند.
وی اولویت سوم را برخورد با جرایم خشن و باندهای سرقت مسلحانه عنوان کرد و گفت: با هماهنگی خوبی که با رئیس قوه قضاییه داشته ایم و همچنین با هماهنگی با مسئولین قضایی استان ها سال گذشته آمارها بیش از 5 درصد کاهش سرقت را نشان می دهد، ما به دنبال این هستیم که احساس آرامش را در مردم بیشتر کنیم.
سردار اشتری تأکید کرد: هدف ما برخورد با دانه درشت هاست اما دانه کوچک ها را هم رها نمی کنیم.
فرمانده ناجا در خصوص حمله سایبری به بخشی از درگاه های ایرانی گفت: این موضوع در حال بررسی است، پلیس فتا به زودی نتیجه را به صورت دقیق اعلام می کند.
سردار اشتری تصریح کرد: با افتتاح سامانه فوریت های پلیس در فضای مجازی طی سال گذشته بیش از 85 درصد جرایم کشف شده است.


منبع: فارس