تبیان، دستیار زندگی
در فوتبال ایران امیر قلعه نویی را با تصمیم های عجیب و غیر قابل پیش بینی می شناسیم. او بعد از قهرمانی با استقلال به یک باره از جمع آبی ها می رود؛ در سپاهان بعد از 2 قهرمانی پیاپی تصمیم می گیرد چمدان هایش را به مقصد تهران ببندد؛ به یک باره سر از انزلی درمی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پاتک ژنرال به اردوگاه آبی

در فوتبال ایران امیر قلعه نویی را با تصمیم های عجیب و غیر قابل پیش بینی می شناسیم. او بعد از قهرمانی با استقلال به یک باره از جمع آبی ها می رود؛ در سپاهان بعد از 2 قهرمانی پیاپی تصمیم می گیرد چمدان هایش را به مقصد تهران ببندد؛ به یک باره سر از انزلی درمی آورد و هدایت ملوان را بر عهده می گیرد و همانطور که غیرمنتظره آمده، غیر منتظره هم در هفته دوم از این تیم می رود.

بخش ورزشی تبیان
قلعه نویی

در لیگ پانزدهم هم قلعه نویی در تصمیمی عجیب به تراکتور برگشت و با وجود جو متشنج سکوهای یادگار امام توانست روزهای خوبی را در تبریز سپری کند و با بازی های خوب تراکتور در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا از یک چهره منفور به چهره ای محبوب در تبریز تبدیل شود.
 قلعه نویی روزهای سخت را در تبریز پشت سر گذاشته و حالا شرایط برای ادامه کار در تراکتور کاملا مساعد است اما ممکن است در این شرایط هم ژنرال آبی ها غیرقابل پیش بینی بودن خود را یک بار دیگر در فوتبال ایران به اثبات برساند. تجربه نشان داده که امیر فقط هدایت تیمی را به عهده می گیرد که بتواند ستاره جذب کند و کمتر پیش آمده که قلعه نویی با تیمی متشکل از بازیکنان گمنام به جنگ رقبا برود. او در هر تیمی که بوده اولین شرطش برای ماندن را جذب بازیکنان ستاره اعلام کرده است. مطمئنا اولین و مهمترین شرطی که امیر برای ادامه حضور در تبریز برای تراکتوری ها مطرح خواهد کرد نیز همین خواهد بود؛ یعنی بستن تیمی که از نظر مهره کم و کاستی نداشته باشد. با حضور قلعه نویی در تبریز شجاع خلیل زاده، بختیار رحمانی، سینا عشوری و مهدی کیانی احیا شدند و درخشش همین بازیکنان بود که تراکتور را به جمع مدعیان بازگرداند. حالا همه این بازیکنان در آستانه جدایی از تراکتور هستند و بعید به نظر می رسد مسئولان تراکتور بتوانند آن ها را برای ماندن در تبریز متقاعد کنند. مسلما در این شرایط قلعه نویی به چیزی جز حضور پررنگ در بازار نقل وانتقالات فکر نمی کند.
حالا ماندن و یا نماندن قلعه نویی در تراکتور هم وابسته به مسئولان باشگاه تراکتورسازی است که آیا می توانند با خواسته او موافقت کرده و ستاره های لیگ را به دیار آذربایجان بیاورند یا خیر. به غیر از لیگ پانزدهم که بیشتر از نیمی از بازیکنان تراکتورسازی متشکل از بازیکنان سرباز بودند، تی تی ها نشان داده اند که در همه مواقع توانایی کشاندن ستاره های لیگ به تبریز و بستن قراردادهای میلیاردی با آن ها را دارند و قلعه نویی هم با علم به این موضوع لیست پرستاره ای را برای بازار نقل وانتقالات تابستانی تدارک دیده است.
نکته قابل توجه اینجاست که مربی تراکتور برای برطرف کردن نقاط ضعف تیمش نگاه ویژه ای به شاگردان سابقش در استقلال دوخته و بعید نیست که با پیشنهاد خوب تراکتوری ها تعدادی از آبی ها در لیگ شانزدهم سرخ پوش شوند. میلاد فخرالدینی، حنیف عمران زاده، جابر انصاری، علیرضا رمضانی و سجاد شهباززاده بازیکنانی هستند که قلعه نویی برای فصل آینده در نظر گرفته و رابطه خوب سرمربی تراکتور با این بازیکنان می تواند انتقال آن ها به تبریز را آسان تر کند. قلعه نویی برای پر کردن جای خالی بختیار رحمانی نیز به سراغ یک گزینه با تجربه رفته و قصد دارد محمد نوری را به خدمت بگیرد. باید ببینیم در ادامه مهلت نقل وانتقالات، مسئولان تراکتور توانایی جلب رضایت سرمربی خود را خواهند داشت و یا اتفاق دیگری رخ خواهد داد؟


منبع : خراسان