تبیان، دستیار زندگی
آمازون امروز خبر داد که کاربران از این پس قادر هستند دستیار صوتی این شرکت موسوم به «الکسا» را در مرورگر وب خود تجربه کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دستیار صوتی الکسا از طریق مرورگر قابل استفاده شد

آمازون امروز خبر داد که کاربران از این پس قادر هستند دستیار صوتی این شرکت موسوم به «الکسا» را در مرورگر وب خود تجربه کنند.

فرآوری: سید محمد امین سعادت- بخش دانش و زندگی تبیان

الکسا

الکسا که توسط آمازون توسعه یافته، می تواند به پرسش های ابتدایی کاربران با سرعتی بسیار بالا پاسخ گوید. برای مثال، این دستیار صوتی قادر است اطلاعاتی همچون وضعیت هوا را در اختیارتان گذاشته، اخبار مهم را قرائت کرده و یا به پخش موسیقی پرداخته و کنترل سایر گجت های هوشمند شما در منزل تان را در دست بگیرد.

لازم به اشاره است که از زمان عرضه، یکی از نقاط تمایز الکسا با دستیارهای صوتی شرکت های اپل و گوگل، قابلیت استفاده توسعه دهندگان شخص ثالث از آن بوده است. برای مقایسه میان ٤ دستیار صوتی حال حاضر دنیای فناوری،می توانید مقاله Google Now، الکسا، کورتانا یا سیری ؟؟ را مطالعه بفرمایید. ازین پس با استفاده از وب سایت Echosim.io نیازی نیست تا برای بهره گیری از قابلیت های الکسا، صرفا مجبور به خرید یک اسپیکر اکو باشید.

البته اکو نیز تا کنون ویژگی های خود را به خوبی نمایش داده و کاربران زیادی را نیز مجذوب خود نموده است. با این حال، هنوز هم عده کثیری از کاربران شانس استفاده از اکو را نداشته و نمی توانند با الکسا، دستیار صوتی به کار رفته در آن آشنا شوند که اکنون به لطف Echosim.io، این ویژگی نیز فراهم شده است.

آمازون اخیراً دیدگاه استراتژیک تری نسبت به بهره گیری از الکسا پیدا کرده و به تازگی کیت توسعه (SDK) و رابط های برنامه نویسی (API) مورد نیاز را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده تا بتوانند دستیار صوتی الکسا را به نرم افزار و سخت افزارهای خود اضافه کنند. اما حالا، آمازون با اقدام اخیر خود، باز هم دسترسی همه افراد به الکسا را ساده تر از پیش نموده است.

این وب سایت با الهام از اپلیکیشن Alexa in the Browser طراحی شده است که سال گذشته در یک هاکاتون توسط توسعه دهنده ای به نام Sam Machin مطرح شد.

چگونه از این قابلیت استفاده کنیم؟

تنها کاری که باید انجام دهید، رفتن به این وب سایت و وارد کردن اطلاعات حساب کاربری آمازون است، اگر حساب کاربری آمازون ندارید، باید یکی بسازید. سپس باید دکمه ماوس را روی میکروفون موجود در این سایت نگه دارید تا بتوانید با قابلیت های الکسا آشنا شوید.
 
استفاده از این وب سایت برای تمامی کاربران جذاب است و به خصوص برای توسعه دهندگان بسیار مفید خواهد بود. توسعه دهندگان از سراسر جهان می توانند برای تجربه کار کردن با الکسا از وب سایت Echosim.io استفاده کنند.
 
آمازون این سرویس جدید را بسیار به موقع عرضه کرده است. شرکت اپل در حال آماده سازی یک کیت توسعه دهنده نرم افزار برای سیری است که به توسعه دهندگان امکان استفاده از سیری را می دهد و در نتیجه سیری می تواند در اپلیکیشن های مختلف، وظایف مختلفی را انجام دهد. علاوه بر این اپل به زودی سیری را برای کاربران سیستم عامل OS X نیز عرضه خواهد کرد و درنتیجه آمازون برای عقب نماندن از دور رقابت، در عرضه دستیار صوتی خود برای کامپیوترهای رومیزی پیش دستی کرده است.


منبع: دیجیاتو / تک شات