تبیان، دستیار زندگی
«تفسیر سورهٔ ابراهیم» اثری ماندگاراز«آیت الله علی کریمی جهرمی»
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

«تفسیر سورهٔ ابراهیم» اثری ماندگاراز«آیت الله علی کریمی جهرمی»

اثری ماندگاراز«آیت الله علی کریمی جهرمی

تبیان به نقل از گزارش خبرنگار کتاب شبستان ،حضرت ابراهیم(علیه السلام) یکی از پیامبران بزرگ الهی است که توحید و یکتاپرستی را با بلند همتی به پیش برد. سرگذشت ایشان در آیات مختلفی از قرآن گزارش شده؛ از جمله در سوره ابراهیم، که چهاردهمین سوره از قرآن کریم است و 52 آیه دارد. این سوره، بخشِ چشم‌گیری از حالت‌های حضرت ابراهیم را دربردارد و درس‌های بسیار ارزش‌مندی به انسان می‌دهد. اثر حاضر، تفسیر این سوره است. که توسط آیت الله علی کریمی هرمی نوشته شده است.

علی کریمی جهرمی (متولد ۱۳۲۰. ش شهر جهرم) فرزند فرج‌الله، از مجتهدان و اساتید حوزه علمیه قم می‌باشد.

وی تحصیلات مقدماتی را در جهرم سپری کرد و از همان ابتدای طلبگی از آیت‌الله سید محمد ابراهیم حق‌شناس جهرمی بهره‌های اخلاقی برد سپس با اقامت در شیراز، در مدرسهٔ آقا باباخان و سپس مدرسهٔ حسینیّهٔ قوام به تحصیل پرداخت و از محضر درس آیات سیّد محمّد باقر آیت‌اللهی (حاج عالم)، شیخ محمّد جواد آیت‌اللهی، و شیخ محمّد صادق دارابی و مرحوم سید نورالدین حسینی‌الهاشمی شیرازی (در درس تفسیر) بهره‌مند می‌شود و بعد در قم در دوران تجرد ابتدا در مدرسه رضویّه و سپس در مدرسهٔ خان (مدرسهٔ آیت‌الله العظمی بروجردی) اقامت داشته‌اند. دروس سطح خود را در محضر اساتیدی چون سید محمدباقر طباطبایی سلطانی فرا گرفت و توانست در نوزده سالگی دروس سطح را به پایان رساند.

استادان وی در سطوح عالیه عبارتند از: سید روح‌الله خمینی، سید محمدرضا گلپایگانی، سید محمدکاظم شریعتمداری، میرزا هاشم آملی، سید محمد محقق داماد، محمدعلی اراکی، عباسعلی شاهرودی و مرتضی حائری یزدی.

گفتنی است  از وی تا کنون افزون بر ۸۰ کتاب یا رساله  به چاپ شده‌است.

انتشارات بوستان کتاب اثر حاضر را در 210 صفحه برای نخستین بار چاپ و روانه بازار نشر کرده است.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .