تبیان، دستیار زندگی
ناظری ها در ایلام خواندند/ اجرای دو قطعه ویژه
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ناظری‌ها در ایلام خواندند/ اجرای دو قطعه ویژه

title

شهرام ناظری و حافظ ناظری در ادامه برگزاری تور شهرستان های «ناگفته» میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی در شهرستان ایلام بودند.

شهرام ناظری و حافظ ناظری در ادامه برگزاری تور شهرستان های کنسرت «ناگفته» میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی در شهرستان ایلام بودند.

شهرام ناظری در ابتدای این کنسرت با ابراز خرسندی از حضور در شهرستان ایلام برای برپایی یک اجرای موسیقایی بیان کرد: طی این سال‌ها هیچ‌گاه فرصتی دست نداد تا برای مردم هنردوست این شهر کنسرتی را برگزار کنم و امروز بسیار خوشحالم که با وجود بسیاری از مشکلاتی که در حوزه برگزاری کنسرت ها با آن مواجه هستیم می توانیم در خدمت مخاطبان ایلامی باشیم. البته اگر همکاری استانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دیگر مسئولان استان ایلام نبود بی‌شک این اجرا هم برای برگزاری با مشکل مواجه می‌شد.

شهرام ناظری تصریح کرد: هیچ یک از موانعی که سر راه من برای ارائه موسیقی رخ می‌دهد باعث نمی‌شود که جا خالی کنم و مانند برخی از هنرمندان از ایران بروم. اینجا سرزمین من است و من تا آخرین لحظه برای ارائه هنر به هموطنانم مبارزه می‌کنم. من ایستاده‌ام و تا آخرین لحظه برای ارائه هنرم در وطنم می‌جنگم.

با وجود اینکه کنسرت «ناگفته» تکیه‌اش بر اساس موسیقی کلاسیک است اما این اثر توانست از همان قطعه اول مورد توجه و استقبال مخاطبان قرار گیرد. تماشاگران با سکوت خود و با وجود نامناسب بودن سالن برگزاری کنسرت که در یک سوله ورزشی بود گروه را به خوبی همراهی کردند. این در حالی است که شور و هیجان مردم ایلام نسبت به اجرای قطعات به حدی بود که شهرام ناظری تصمیم گرفت برای سورپرایز کردن مردم بدون هماهنگی با اعضای ارکستر قطعه خاطره‌برانگیر «اندک اندک» را اجرا کند. در پایان اجرای این قطعه، به درخواست تماشاگران برای آنها یک قطعه کردی اجرا شد.

از دیگر قطعاتی که مورد استقبال مخاطبان در این کنسرت قرار گرفت «مثنوی‌خوانی» بود که در دستگاه افشاری و به شکل سوال و جواب بین استاد شهرام ناظری و حافظ ناظری رد و بدل شد. در این بخش مخاطبان به شدت تحت تاثیر اجرای این پدر و پسر قرار گرفتند.

حافظ ناظری هم در این برنامه با انتقاد از لغو چند کنسرت «ناگفته» در برخی شهرستان ها توضیح داد:  استقبال کم‌نظیر مردم فرهنگ‌دوست ایلام من و اعضای ارکستر را شگفت‌زده کرده و باعث شده اتفاقات این چند روز را فراموش کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: ملاقات با مردم فرهنگ‌دوست و اصیل شهر ایلام برایم خاطره‌ای فراموش‌ناشدنی رقم زده و امیدوارم به زودی بتوانم بار دیگر برای مردم این شهر به اجرای برنامه بپردازیم. به هر ترتیب موسیقی «ناگفته» خوب یا بد اثری است که حداقل شبیه به هیچ کار موسیقی دیگری نیست و قضاوت درباره آن بر عهده مردم خواهد بود. امیدوارم در گذر زمان و در دل تاریخ هم این کار بتواند به ماندگاری برسد.

پدرام فریوسفی ویولن، میثم مروستی ویولا، امین غفاری ویولا، سالار غفاربجویی ویولن‌سل، بابک غسالی عود، فرهاد صفری بم‌باژ، شهریار نظری دف، مهرناز شاه‌محمدی و الهه حیدری گروه کر، اعضای گروه «ناگفته» را تشکیل می‌دهند.


خبرگزاری مهر

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .