تبیان، دستیار زندگی
جزئیات بخش کودک و نوجوان نمایشگاه بین المللی قرآن
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جزئیات بخش کودک و نوجوان نمایشگاه بین‌المللی قرآن

نمایشگاه قرآن

جلیل صادقی‌زاده، مدیر کمیته کودک و نوجوان بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از تبیان در مورد فعالیت‌های صورت گرفته در این کمیته، گفت: برنامه‌های بخش کودک و نوجوان نمایشگاه قرآن امسال با توجه به شعار نمایشگاه قرآن که «به سوی فهم قرآن» است، طراحی و برنامه‌ریزی شده است.
وی افزود: در این زمینه هم گروه‌های موسسات قرآنی که بیشتر در زمینه کودک و نوجوان فعالیت دارند نیز دعوت شده‌اند تا با آنها همکاری داشته باشیم و از وجود آنها که تجربه کافی دارند، استفاده ببریم.
مدیر کمیته کودک و نوجوان بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن بیان کرد: ضمن اینکه برنامه‌هایی برای کودکان باید تدارک دیده شود که هم شاد باشد و هم اینکه سرگرم کنندگی را نیز به دنبال داشته باشد و در کنار آنها به انتقال مفاهیم مورد نظر نیز کمک کنیم.
صادقی‌زاده با تاکید بر اینکه در نمایشگاه بیست و چهارم برنامه‌های خوبی برای بخش کودک و نوجوان در نظر گرفته شده است، گفت: این برنامه‌ها شامل، جنگ شادی، بازی‌های فکری و ... برای هر دو بخش کودک و نوجوان در نظر گرفته شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه جزئیات بیشتر این بخش در روزهای آینده اطلاع‌رسانی خواهد شد، گفت: امسال بخشی را به کودکان اختصاص خواهیم داد که حداقل 800 تا 1000 متر خواهد بود که البته احتمال بیشتر شدن این فضا نیز با توجه به امکانات و فضای نمایشگاه افزایش نیز خواهد یافت.
مدیر کمیته کودک و نوجوان بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن عنوان کرد: آنچه که مسلم است این است که فضای بخش کودک و نوجوان در دوره بیست و چهارم بسیار بیشتر از سال گذشته خواهد بود و این افزایش وسعت حتی تا چندین برابر سال گذشته نیز خواهد بود.
صادقی‌زاده همچنین در پاسخ به سؤالی در مورد تغییرات احتمالی در این بخش به نسبت سال‌های گذشته، گفت: امسال بخشی را برای کارهای نمایشگاهی همچون تصویرگری و قصص قرآنی در نظر خواهیم گرفت. سال گذشته جای این بخش در نمایشگاه قرآن خالی بود که امیدواریم امسال بتوانیم این بخش را به نمایشگاه اضافه کنیم.
وی با تأکید بر اینکه اکثر جزئیات حداکثر تا هفته آینده مشخص خواهد شد خاطرنشان کرد: رویکرد این است که به نسبت سال‌های قبل شاهد تغییرات کلی و اساسی باشیم، کلاً روش‌ها و برنامه‌ها نسبت به سال گذشته تغییر اساسی یافته است.


iqna.ir | خبرگزاری بین المللی قرآن

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .