تبیان، دستیار زندگی
وزیر ارتباطات با انتقاد از فعالیت سایت های و کانال های متعدد تلگرامی در تولید و بازنشر اخبار بدون منبع گفت: دو نهاد، محتواهای فضای مجازی را ساماندهی خواهند کرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کانال های تلگرامی ساماندهی می شوند 

وزیر ارتباطات با انتقاد از فعالیت سایت های و کانال های متعدد تلگرامی در تولید و بازنشر اخبار بدون منبع گفت: دو نهاد، محتواهای فضای مجازی را ساماندهی  خواهند کرد.

بخش ارتباطات تبیان
تلگرام

محمود واعظی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار فارس، از برنامه ساماندهی محتوای شبکه های مجازی توسط وزارت فرهنگ و شورای عالی فضای مجازی خبر داد.

وزیر ارتباطات گفت: اکنون همه مردم به فضای مجازی دسترسی دارند و این موضوع دارای جنبه های خوب و بد است.

وی توضیح داد: از جمله اینکه در گذشته همه خبرها شناسنامه  داشت اما امروز سایت ها و کانال های تلگرامی متعددی اقدام به انتشار اخبار می کنند که این اخبار منبع و شناسنامه ندارد و این از بدی های فضای مجازی است.

واعظی گفت: امروز یک نفر مطلبی را با قصد و نیتی برای اولین بار منتشر می کند و این مطلب بارها بدون منبع در فضای مجازی بازنشر می شود و سپس می گویند که این مطلب را همه جا  گفته اند و شایعه می شود.

وزیر ارتباطات گفت: شورای عالی فضای مجازی و وزارت ارشاد به این موضوع طبق وظایف خود رسیدگی خواهند کرد.

واعظی گفت: منابعی که اقدام به تولید اخبار می کنند و معلوم نیست از کجا مجوز تولید و انتشار اخبار گرفته اند ساماندهی خواهند شد.

* شناسایی کانال های مستهجن تلگرام با ربات

واعظی همچنین با بیان اینکه همه تلاش خود را برای مصدود شدن کانال های مستهجن تلگرام بکار می بریم گفت: برای مصدود کردن کانال ها چندین روش داریم که تاکنون تعداد زیادی از کانال ها نیز مصدود شده اند.

وی گفت: علاوه بر این مسئولان تلگرام به دنبال راه اندازی ربات هایی برای جلوگیری از آپلود فایل های مستهجن هستند، علاوه بر این به ایران اعلام کردند که هر کانال مستهجنی که به آنها اعلام کنیم ظرف 6 ساعت مسدود خواهد شد.


منبع:تابناک