تبیان، دستیار زندگی
تال ( كارگردان: اردشیر شلیله) نام فیلم: پاپیتال مدت: 90 دقیقه، رنگی كارگردان: اردشیر شلیله تهیه كننده: روح اله خوشکام بازیگران: 1- مسعود رایگان 2- نگار فروزنده 3- اردلان شجاع کاوه 4- علیرضا اوسیوند 5- شیرین ایزدی ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پاپیتال

( كارگردان: اردشیر شلیله)

نام فیلم: پاپیتال

مدت: 90 دقیقه، رنگی

كارگردان: اردشیر شلیله

تهیه كننده: روح اله خوشکام

بازیگران: 1- مسعود رایگان 2- نگار فروزنده 3- اردلان شجاع کاوه 4- علیرضا اوسیوند 5- شیرین ایزدی 6- منوچهر علیپور

نویسنده: فریدون فرهودی

مدیر فیلمبرداری: رضا رخشان

تدوین كننده: محمد علی سجادی

سازنده موسیقی: کارن همایونفر

چهره پرداز: مهدی حبیبی پور

صدابردار: مسعود شاهوردی

صداگزار: حسین مهدوی

طراح صحنه و لباس: اردشیر شلیله

استودیو صدا: رسانه پویا

لابراتور: فیلمساز

موارد تبلیغاتی: 1- عکس فیلم 2- عکس کارگردان

خلاصه داستان: مریم زادمهر (وکیل دعاوی) در کار خود موفق است. یکی از موکلین او زنی است به نام عطیه که از جانب همسرش دائماً مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد. همسر او (جلیل) مشکوک به بیماری "پارانویای " (بدبینی مفرط به دیگران) است. مریم با تلاش های پی گیر حکم طلاق عطیه را از دادگاه می‌گیرد. بعد از متارکه، جلیل که به شدت به همسرش عشق می‌ورزد، درصدد انتقام از مسبب این جدایی بر می آید . . .

زندگینامه كارگردان: اردشیر شلیله متولد 1337 فعالیت سینمایی را از سال 1351 با ساخت چند فیلم کوتاه در "سینمای آزاد ایران" آغاز کرد و در آن سالها موفق به کسب هفت جایزه از جشنواره های مختلف شد. پس از انقلاب نیز فیلمسازی را ادامه داد و تاکنون مجموعه ای از فیلم های کوتاه و مستند را در کارنامه خود دارد. فیلم 35 م.م نیمه بلند "آینه ها" از ساخته های او در همه همین جشنواره فیلم فجر در بخش نمایشهای ویژه حضور داشت و در همان سال در جشنواره فیلم کوتاه تهران جایزه ویژه هیئت داوران را به خود اختصاص داد. دیگر ساخته اش فیلم مستند نیمه بلند "اصغر بیچاره" نیز در بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر در بخش چشم واقعیت حضور داشت. "پاپیتال" اولین فیلم بلند سینمایی اوست.