تبیان، دستیار زندگی
کلاس های تفسیر کوتاه قرآن در کردستان برگزار می شود
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کلاس های تفسیر کوتاه قرآن در کردستان برگزار می شود

کلاس های تفسیر کوتاه قرآن

به نقل از تبیان؛ کامل گلباغی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه طرح آموزشی در ماه مبارک رمضان اجرا می شود، افزود: ارایه مفاهیم و نکات تفسیری جزء چهارم قرآن با استفاده از وسایل کمک آموزشی، بهره مندی مردم از مفاهیم قرآنی، ایجاد فرهنگ توجه به ترجمه و مفاهیم قرآنی در کنار تلاوت قرآن کریم، آشنایی با معانی قرآن و ترجمه آیات از اهداف این دوره آموزشی است.
وی ایجاد توانایی تطبیق آیات با ترجمه و معانی واژگان قرآنی، ایجاد فضای بهره مندی عمومی در مساجد از ترجمه قرآن، توجه به معانی و پیام آیات در هنگام تلاوت قرآن کریم و زمینه سازی تدبر و عمل به آیات الهی را از دیگر اهداف طرح تفسیر کوتاه برشمرد.
وی با اشاره به اینکه طرح آموزشی تفسیر کوتاه شامل 30 درس در خصوص تفسیر آیات جزء چهار قرآن کریم است گفت: زمان اجرای کلاس ها یک ماه است و محتوای آموزشی نیز شامل ترجمه و تفسیر جزء چهار قرآن کریم می شود.
گلباغی با بیان اینکه دبیرخانه استان با همکاری کانون تخصصی قرآن مسوولیت اجرای طرح تفسیر کوتاه را بر عهده دارند، افزود: این دوره در 30 جلسه 30 دقیقه ای برگزار می شود و بسته آموزشی آن شامل کتاب به تعداد کلاس های سهمیه به استان ارسال شده است.
وی ادامه داد: محتوای آموزشی آن در قالب بسته‌ای شامل کتاب درسی و سوالات جهت برگزاری کلاس‌ به دبیرخانه کانون های مساجد کشور ارایه می شود.
وی اظهار کرد: کانون تخصصی قرآن استان و خانه های نور مجری این دوره است و مخاطبان طرح عموم نمازگزاران و مردم در مساجد هستند.
وی با اشاره به اینکه گستره اجرای طرح به صورت کانونی، استانی و کشوری است گفت: پس از برگزاری کلاس و آزمون های کلاس در مرحله کانونی، هر کانون نفر برتر این طرح را به کانون مرکزی معرفی تا در آزمون مرحله استانی شرکت کنند.
به گفته وی در پایان پنج نفر از نفرات برتر برای شرکت در مرحله کشوری به معاونت آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های مساجد معرفی می شود.
7352/6108


www.irna.ir

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .