تبیان، دستیار زندگی
دنیازدگی و ظاهرگرایی در کمین طلاب است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دنیازدگی و ظاهرگرایی در کمین طلاب است

دنیازدگی و ظاهرگرایی

حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالرضا پرهیزکار، معاون تهذیب و تبلیغ مدرسه علمیه امام القائم(عج) در گفت‌وگو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان، مهم ترین وظیفه طلاب را تبلیغ و تبیین دستورات و احکام اسلام، دانست و گفت: یک مبلغ نباید از وظیفه اصلی خود -ذکر احادیث و مسایل شرعی- غافل شود.

مردم با مشاهده طلاب، به یاد معصومین(ع) می‌افتند

وی افزود: مردم با مشاهده طلاب، به یاد پیامبر و اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) می‌افتند؛ بنابراین انتظار کردار و رفتار متناسب با این شان و جایگاه را دارند.

معاون تهذیب و تبلیغ مدرسه علمیه امام القائم(عج) با اشاره به دشواری‌ها و موانع موجود در مسیر طلاب و مبلغین، خاطرنشان کرد: درک اهمیت تبلیغ دین و کار برای پیامبر و آل الله(علیه السلام)، راه را برای طلاب، هموار می‌کند.

ظاهرگرایی مانع موفقیت روحانیت است

وی توجه به تجملات و ظاهرگرایی را مانع موفقیت روحانیت خواند و ادامه داد: اشتغال فکری به امور مادی، طلبه را از معنویت و انجام رسالت و وظیفه خطیر روحانیت دور می‌کند. بنابراین با توکل به خدا و توسل به اهل بیت(علیهم السلام)، از خطر مادی زدگی در امان باشند.

حجت‌الاسلام و المسلمین پرهیزکار اضافه کرد: طلاب ضمن تحصیل علم و تهذیب نفس، باید آشنا به مهارت‌ها و فنون تازه باشند.

تبلیغات شبانه روزی دشمن علیه حوزه‌ها

وی با اشاره به تبلیغات شبانه روزی دشمن علیه حوزه‌های علمیه و روحانیون، گفت: تلاش مجدانه، تزکیه روح و جان و خدمت مضاعف به مردم، مهم ترین حربه برای خنثی کردن دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمن، و همراهی همیشگی مردم با روحانیت است.

استاد حوزه افزود: توکل به خدا، پشتکار، جدیت، نماز اول وقت و مطالعه بسیار، عوامل موفقیت و گره گشای مشکلات طلاب است.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .