تبیان، دستیار زندگی
ارتقاء فرهنگ ترافیکی از طریق رسانه ملی/برخورد با تخلفات حادثه ساز امسال هم ادامه دارد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ارتقاء فرهنگ ترافیکی از طریق رسانه ملی/برخورد با تخلفات حادثه ساز امسال هم ادامه دارد

ارتقاء فرهنگ ترافیکی

سردار تقی مهری، رییس پلیس راهور ناجا در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شبستان در خصوص برنامه های پلیس در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: مهمترین سرمایه هر کشوری نیروی انسانی آن است که اگر ما بتوانیم با اقدامات و برنامه های پیش بینی شده باعث شویم تعداد کمتری جان خود را از دست بدهند کمک بزرگی به اقتصاد مقاومتی در سال جاری کرده ایم.هر سال شاهد تصادفات فوتی و جرحی زیادی هستیم ولی طی 10 سال گذشته در تصادفات فوتی حدود 10 هزار نفر کاهش داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه همچنین برنامه های زیادی برای فرهنگ سازی در حوزه فرهنگی اتخاذ کردیم، بیان کرد: تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش برای تقویت همیاران پلیس امضا کردیم و همچنین قرار است کلیه دهیارانی که با پلیس راهنمایی و رانندگی همکاری می کنند و با آموزش و در اختیار قرار دادن تجهیزات نوین با همکاری وزارت کشور و وزارت راه برنامه هایی در این زمینه داشته باشیم.

رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در زمینه فرهنگ یاران ترافیک نیز برنامه هایی پیش بینی کردیم، افزود: فرهنگ یاران ترافیک شامل اساتید دانشگاه ها و معلمان می باشند که با همکاری آنها برنامه هایی برای فرهنگ سازی در سال اقتصاد مقاومتی پیش بینی کردیم که اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: تقویت برنامه های اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از طریق رسانه ملی نیز جزو برنامه های مهم ما در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل می باشد.

سردار مهری ارتقای فرهنگ ترافیک، بهره گیری از فناوری های نوین و تجهیزات الکترونیکی و تقویت ناوگان پلیس را از دیگر برنامه های سال جاری برشمرد و گفت: همچنین  مدیریت سوانح ترافیکی از جمله اقدامات مهم ما در سال جاری می باشد.
وی خاطر نشان کرد: یکی از برنامه هایی که از سال گذشته دنبال می شود و امسال هم ادامه دارد برخورد با تخلفات حادثه ساز است. برخورد با رانندگانی که اقدام به رانندگی های نمایشی و لایی کشی می کنند در دستور کار است. برابر مقررات رانندگانی که دو تخلف حادثه ساز به صورت همزمان را داشته باشند پلیس خودروی آنها را ۷۲ ساعت متوقف می کند.

وی با اشاره به ساماندهی موتورسیکلت سوارن اظهار کرد: خودروها و موتورسیکلت هایی که پلاکشان را مخدوش می کنند خارج از تخلفات رانندگی به مراجع قضایی معرفی می شوند که این اتفاق رخ می دهد. همچنین در سال 95 برای موتورسیکلت ها برنامه ویژه داریم.

سردار مهری با بیان اینکه موضوع حوادث رانندگی  یک دغدغه‌ جهانی است تصریح کرد:  این موضوع که در سال 1384، 28700 نفر طی حوادث رانندگی در سطح کشور کشته شدند و مقایسه‌ این آمار با فوتی‌های سال 1394 که 16090 نفر می‌باشد، این روند کاهشی یازده هزار نفری را به رغم چند برابر شدن خودروها طی این سال‌ها، موید اقدامات پلیس، بهبود وضعیت جاده‌ها و ایمنی خودروها است.


خبرگزاری شبستان :: Shabestan News

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .