تبیان، دستیار زندگی
آخرین دیدار فصل 94- 95 فوتبال ایران قرار است روز یکشنبه میان دو تیم استقلال و ذوب آهن در چارچوب جام حذفی برگزار شود. استقلال مجوز حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورده اما ذوب آهن تنها راه آسیایی شدن را بر قهرمانی جام حذفی می بیند. هر دو تیم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقلال و ذوب آهن؛ دست کدام یک به جام می رسد؟

آخرین دیدار فصل 94- 95 فوتبال ایران قرار است روز یکشنبه میان دو تیم استقلال و ذوب آهن در چارچوب جام حذفی برگزار شود. استقلال مجوز حضور در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورده اما ذوب آهن تنها راه آسیایی شدن را بر قهرمانی جام حذفی می بیند. هر دو تیم انگیزه های خاص خودشان را برای موفقیت در فینال جام حذفی دارند.

بخش ورزشی تبیان
فوتبال

ذوب آهنی ها به دنبال کسب سهمیه آسیایی هستند و استقلال با هدایت پرویز مظلومی نمی خواهد برای بار دوم دستش از جام گرفتن کوتاه بماند. آنها در لیگ برتر با وجود هفته ها صدرنشینی قهرمانی را به استقلال خوزستان واگذار کردند و حالا نمی خواهند این اتفاق در فینال جام حذفی تکرار شود.
هر دو تیم در این دیدار از دو بازیکن اثرگذارشان نمی توانند استفاده کنند. خسرو حیدری و سجاد شهباززاده از استقلال به دلیل محرومیت و هاشم بیک زاده و مهدی رجب زاده به دلیل مصدومیت از تیم ذوب آهن در این دیدار غایب هستند.
چند نکته جالب در این دیدار وجود دارد، از جمله اینکه یحیی گل محمدی تاکنون در قامت سرمربی هیچ گاه به استقلال نباخته و از طرفی استقلال هم در فصلی که گذشت هیچ گاه در خارج از تهران شکست نخورده و باید دید طلسم کدام یک از این دو تیم شکسته می شود.
استقلال در حال حاضر با شش قهرمانی و سه نایب قهرمانی پرافتخارترین تیم جام حذفی ایران است. آبی های پایتخت با گذر از شهرداری سمنان، فولاد خوزستان، نفت تهران و تراکتورسازی به فینال رسیدند و تیم ذوب آهن با غلبه بر بادران تهران، گسترش فولاد تبریز، پرسپولیس و سپاهان به فینال جام حذفی رسیدند.
فینال جام حذفی ایران روز یکشنبه ساعت 21 در خرمشهر و با قضاوت علیرضا فغانی برگزار خواهد شد.


منبع : ایسنا