تبیان، دستیار زندگی
عضو هیأت مدیره جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت: سیگار ۵ هزار نوع ماده سمی دارد که این مواد می تواند در بدن ما بیش از ۸۵ نوع بیماری ایجاد کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایرانی ها روزانه 3 میلیارد تومان را آتش می زنند!

عضو هیأت مدیره جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت: سیگار 5 هزار نوع ماده سمی دارد که این مواد می تواند در بدن ما بیش از 85 نوع بیماری ایجاد کند.

بخش اجتماعی تبیان
دخانیات، قلیان، سیگار

محمداسماعیل افشار اظهار داشت: در حال حاضر کشیدن قلیان در کشور خیلی رایج شده است اگر فردی یک ساعت قلیان بکشد معادل کشیدن 70 نخ سیگار است که به همین میزان ضررهای بسیاری بر بدن وارد می کند.
وی گفت: لبه های لوله قلیان حاوی بیماری های هپاتیت و سل است. بیماری رایج فراوانی از لبه لوله قلیان به بدن انسان وارد می شود.
عضو هیأت مدیره جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران افزود: کشیدن سیگار موجب ایجاد مونوکسیدکربن در هوا می شود و هنگامی که این دود سیگار حاوی مونوکسیدکربن وارد بدن شود اجازه نمی دهد اکسیژن به ریه، کبد و کلیه برسد و موجب سکته مغزی و سکته قلبی برای افراد سیگاری می شود.
وی تأکید کرد: همه ما مسئولیم در مقابل اعتیاد جوانانمان دست به دست هم دهیم و نگذاریم این ناهنجاری در جامعه افزایش یابد.
عضو هیأت مدیره جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران گفت: آیا با یک مشت معلول و معتاد می توانیم نسل آینده کشورمان را بسازیم، باید نسل آینده کشور از این بیماری ها حفظ شود.
افشار با تأکید بر اینکه روزانه 3 میلیارد تومان دود می شود و این دود وارد سینه خانواده ها می شود، گفت: با کشیدن سیگار و قلیان هم خودکشی و هم دیگرکشی می کنیم.
وی تأکید کرد: سالیانه هزار میلیارد تومان دود می شود و دو برابر خرید سیگار و قلیان باید هزینه درمان بدهند.
عضو هیأت مدیره جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران بیان داشت: در شرایطی که دارو در لیست تحریم قرار داشت برای سود سرشار و معتاد کردن جوانانمان کارخانه سیگار راه اندازی شد.


منبع: فارس