تبیان، دستیار زندگی
شبکه تعاملات قرآنی بانوان جهان اسلام به زودی راه اندازی خواهد شد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شبکه تعاملات قرآنی بانوان جهان اسلام به زودی راه‌اندازی خواهد شد

قرآن

به گزارش تبیان به نقل از حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجازی مدیركل امور بانوان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، صبح امروز در خلال بازدید تنی چند از بانوان كشورهای اسلامی از سازمان دارالقرآن‌الكریم ضمن سخنانی گفت: هفت سال است كه سازمان اوقاف و امورخیریه همایش بانوان فعال در حوزه قرآنی را برگزار و از برگزیدگان آنها تجلیل می‌كند.

وی با اشاره با اینكه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از سال گذشته تصمیم به شناسایی ظرفیت‌های بانوان فعال قرآنی خارج از كشور گرفته است، افزود: سال گذشته 7 و امسال 8 نفر از بانوان خارجی را جهت تجلیل به این همایش معرفی كرده‌ایم كه از میان نامزدهای بالغ بر 30 كشور اسلامی انتخاب شده بودند.

حجازی سوابق ارسالی از سوی بانوان خارجی فعال در حوزه قرآنی را بسیار امیدوار كننده دانست و افزود: چنانچه ظرفیت‌های بانوان داخل كشور با بانوان خارجی به یكدیگر گره بخورد می‌توان شاهد یك ظرفیت منطقه‌ای در این خصوص بود.

وی از تشكیل شبكه بانوان فعال قرآنی مسلمان توسط بنیاد بین‌المللی قرآن کریم در آینده‌ای نزدیك خبر داد و گفت: درصددیم تا با استفاده از فضای مجازی و مجاری دیگر، بین بانوان داخل و خارج از كشور تعاملاتی ایجاد كنیم كه منجر به اجرای برنامه‌‌های مشترك قرآنی شود.

مدیركل بانوان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به اینكه نسل آینده جهان اسلام در دامن این بانوان پرورش خواهند یافت، گفت: چنانچه مادران ما قرآنی باشند شاهد توسعه نسل جوان قرآنی در جهان اسلام خواهیم بود.

وی در این راستا از سازمان دارالقرآن‌الكریم تقاضای پشتیبانی محتوایی، درخصوص ایجاد این شبكه كرد.


انتهای پیام/


خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | آخرین اخبار ایران و جهان

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .